Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yapılandırmada Tarih Yine Değişti!

Resmi Gazete’nin dünkü sayısında depremzedeler için geçerli olan yapılandırma uygulamasında ödeme tarihinin değiştirilmesinin ardından bugün yeni bir karar geldi.
Yapılandırmada Tarih Yine Değişti!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Şubat ayında meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerin sonrasında afet bölgesindeki vatandaşlar için alınan yapılandırma kararlarında ödeme süresinin dün yayımlanan Resmi Gazete ilanında Cumhurbaşkanı imzasıyla ileri alınmasının sonrasında bugün Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın kararı geldi.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan “Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair 7440 Sayılı Kanun Genel Tebliği” ile mücbir sebep hali süren dört il ve iki ilçede depremzedelerin borç yapılandırma süresi ileri alındı.

Mücbir sebep hali 30 Nisan 2024 tarihine kadar uzatılan Kahramanmaraş, Adıyaman, Hatay ve Malatya ile Gaziantep’in İslahiye ve Nurdağı ilçelerinin dairelere yapılacak yapılandırma başvuruları 31 Temmuz 2024 tarihine uzatıldı.

Böylece yapılandırma kapsamında birinci taksit ödemelerinin 31 Ağustos 2024’de yapılacağı ancak son günün resmî tatille çakışması nedeniyle tarihin 2 Eylül 2024 olduğu bildirildi.

İkinci taksit ödemesinin 30 Eylül 2024 tarihine kadar yapılacağı, diğer taksitlerin ise söz konusu tarihi takip eden aylarda ödeneceği kaydedildi. Yapılacak beyanla tahakkuk edecek tutarların da aynı sürede ödeneceği belirtildi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.