Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yapı Kredi Şirketlerin Nakit Akış Takibini Kolaylaştırdı

Yapı Kredi Bankası, müşterilerinin hayatını kolaylaştıran dijital çözümler odağında çalışmaya devam ettiklerini açıkladı. Detaylar haberin içerisinde;
Yapı Kredi Şirketlerin Nakit Akış Takibini Kolaylaştırdı
YAYINLANMA ZAMANI

Türkiye’nin en büyük özel bankaları arasında yer alan Yapı Kredi Bankası, tüzel ve şahıs işletmesi nitelikli müşterilerinin nakit akışlarını kolaylıkla takip edebilmesi için yeni bir adım attı. Banka tarafından yapılan açıklamada bu kapsamda Nakit Akışım modülünün hizmete sunulduğu açıklandı.

Yapı Kredi, Yapı Kredi Kurumsal İnternet Şubesi ve Yapı Kredi Mobil üzerinden tüzel ve şahıs işletmesi nitelikli müşterilerinin nakit akışlarını kolaylıkla takip edebilmesine olanak sağlıyor.

Nakit Akışım modülü ile firmaların nakit akışlarını rahatça takip edebileceği ve müşterilerinin finansal stratejilerini kolayca planlamasına yardımcı olacağı hedeflendi.

Söz konusu modül üzerinden banka sistemindeki nakit giriş/çıkış bilgilerini takip edebileceği söylendi. Ayrıca müşterilerin tahsilat ve ödemelerle ilgili bilgi girişi de yapabileceği belirtildi.

Böylece firmaların nakit akışlarına tam hâkimiyet sağlayarak nakit pozisyonuyla ilgili ileriye yönelik tahminleme de alabileceği kaydedildi.

GCM Yatırım Banner

Nakit Akışları Farklı Para Birimleriyle de Takip Edilebilecek

Nakit akışlarını farklı para birimleri ile takip etmek isteyen Yapı Kredili müşterilere, nakit akışlarının dolar ya da euro döviz cinsinden görüntüleyebileceği ifade edildi.

Yapılan açıklamada müşterilerin, düzenli yaptıkları ödemelerden hareketle akıllı tavsiyeler de alabileceği ve nakit pozisyonlarına uygun ürün önerilerinden faydalanabileceği bildirildi.

Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı Cahit Erdoğan konuya ilişkin değerlendirmede bulundu. Erdoğan, bankanın müşterilerin hayatını kolaylaştıracak dijital çözümler odağında çalıştığını vurguladı.

Erdoğan açıklamasında, banka müşterilerinin finansal hizmetlere uzaktan erişimine fazlasıyla önem verdiklerini söyledi. Dijitalleşme çağında müşterilerin bankacılık hizmetlerinden teknolojik olanaklar ile faydalanmasını amaçladıklarını dile getirerek şöyle konuştu;

“Hem şahıs işletmesi hem de tüzel nitelikli müşterilerimizin hizmetine sunduğumuz Nakit Akışım modülü ile müşterilerimizin nakit akışlarındaki takibi daha rahat yapabilmelerine olanak sağlıyoruz.”

Yapı Kredi Dijital Bankacılık Sınırlarını Genişletecek

Banka müşterilerinin her gün Yapı Kredi Kurumsal İnternet Şubesi ve Yapı Kredi Mobil’i ziyaret ettiğini paylaştı. Bankacılık işlemlerine işaret eden Erdoğan; nakit akışlarının anlaşılabilir bir şekilde okunabilmesi, takip edilmesi ve önerilerle hâkimiyetin artırılmasının hedeflendiğini savundu.

Erdoğan açıklamasında ileriki dönemde de dijital bankacılıktaki sınırları genişleterek müşterilerin ihtiyaçlarına hızlı ve doğru çözümler üretmeyi sürdüreceklerine dikkat çekti.

KAYNAK: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.