Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yapay Zeka Düzenlemesi için Anlaşma Sinyali

Yapay zekaya dair risk ve avantajlar tartışılırken Avrupa ekonomisinin üç devinden dikkat çeken bir belge geldi. Büyük ekonomiler yapay zeka anlaşmasına adım attı.
Yapay Zeka Düzenlemesi için Anlaşma Sinyali
HABER GİRİŞ

Yapay zeka sistemine ayak uydurmak için ülkelerin alacağı pozisyonun ne olacağı sorusu merak konusu olurken, Almanya, Fransa ve İtalya önde davranarak yapay zeka düzenlemeleriyle ilgili anlaşma sağladı.

Avrupa düzeyinde müzakerelere hız verilmesi beklenen ortak bildiride, Avrupa ekonomisinin üç büyük ülkesi, gelecek dönemde yapay zekanın nasıl düzenleneceğine ilişkin genel prensibi ortaya koydu.

Anlaşma sağlanan belgede üç ülke, Avrupa Birliği (AB) nezdinde konsensüs oluşturmak için yapay zeka sağlayıcıları için gönüllü olma taahhüdünde bulundu.

Yapay Zeka Yasası Oluşturulmuştu

Haziran ayında Yapay Zeka Yasası’nı tanıtan Avrupa Parlamento, pratikte yaşanabilecek güvenlik risklerini tespit etmek ve önlemek için eylemde bulunmuştu.

Bu kapsamda ilk uygulamaların ABD’den gelen büyük yapay zeka sağlayıcıları için bağlayıcı olması önerisinde bulunulmuştu.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.