Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yanıltıcı Haberlere Tepki! İmalat Şirketi KAP’ta Açıkladı

Berkosan Yalıtım, son dönemde gündemi meşgul eden yanıltıcı haberlere karşı KAP üzerinden açıklamada bulundu. Detaylar haberde;
Yanıltıcı Haberlere Tepki! İmalat Şirketi KAP’ta Açıkladı
HABER GİRİŞ

Yatırımcısına yıllık bazda yüksek prim sağlayan ancak son dönemde düşüşüyle dikkat çeken Berkosan Yalıtım ve Tecrit Maddeleri Üretim ve Ticaret A.Ş. (BRKSN) bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden Şirket Hakkında Çıkan Yanıltıcı Haberler hakkında bildiri paylaştı.

Şirket KAP bildirisinde, internet siteleri ve sosyal medya hesapları aracılığıyla yapılan yanlış ve asılsız haberlerin kamuoyunu ve yatırımcıları etkilemeye yönelik olduğuna işaret etti.

Bu haberlerin şirketin değerini etkileyici nitelikte olduğunu ve gerçeği yansıtmadığı belirtilerek, kamuoyu ve yatırımcıların algısının yanıltılmaya çalışıldığına dikkat çekti.

Berkosan Yalıtım açıklamasında, yönetim kurulu ve yöneticilerinin de söz konusu yanıltıcı haberlerle ilgili olarak isimleriyle birlikte hedef alındığını ifade etti.

Kamuoyunu ve yatırımcıları bilgilendirme konusundaki hassasiyete vurguda bulunularak, resmi duyurular dışındaki haberlere itibar edilmemesi gerektiğinin önemi belirtildi.

GCM Yatırım Banner

Her türlü yasal hakkını saklı tuttuğu ve asılsız haberleri kesin bir dille yalanladığını ifade eden şirket, bu tür yanıltıcı yayınlara karşı hukuki süreçleri başlatma hakkını da saklı tuttuğunu beyan etti.

Paratic Piyasalar Berkosan Canlı Grafik
KAYNAK: Paratic Piyasalar

Borsada BRKSN koduyla işlem gören şirket hissesi yıllık bazda yüzde 348,31 oranında prim sağladı. Aylık bazda yüzde 21,76 düşüş gösteren hisse, haftalık bazda ise yüzde 28,78 oranında değer kaybetti.

Gün içerisinde 37,9-40,5 lira aralığında seyreden BRKSN payları TSİ 17.08 itibarıyla yüzde 3,25 düşüşle 38,75 liradan işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın