Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Yanık, Mart Ayı Sosyal ve Ekonomik Destek Miktarını Açıkladı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık, Mart ayı içerisinde SED kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere yapılan destek ödemelerini açıkladı. Detaylar haberde;
Yanık, Mart Ayı Sosyal ve Ekonomik Destek Miktarını Açıkladı
Yorum

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Mart ayı Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) ödemelerine ilişkin yazılı açıklama yaptı. Yanık, ihtiyaç sahiplerinin çocuklarının masraflarının karşılanması için Mart ayında 582 milyon 692 bin 272 lira SED desteği yapıldığını kaydetti.

Bakan Yanık açıklamasında çocuk politikalarının temelinde aile bütünlüğünün korunması ve çocuğun aile ortamında sağlıklı birey olarak yetiştirilmesinin olduğuna dikkat çekti.

Aile bütünlüğünün korunması ve çocukların ailelerinin yanında geleceğe hazırlanmasına önem verildiğini bildirerek ekonomik sorunlar ile çocukların ailelerinden kopmasının önlendiğini vurguladı.

İhtiyaç Sahibi Ailelerin 174 Bin Çocuğuna Destek Sağlandı

Söz konusu amaç kapsamında bakanlığın SED hizmet modelini hayata geçirildiğini anımsattı. Bakan Yanık, ihtiyaç sahibi ailelere ulaşarak yaklaşık 174 bin çocuğun masraflarının karşılandığına işaret etti.

Yapılan yazılı açıklamada SED ile ailelerin, çocuklarının temel gereksinimlerini ve eğitim giderlerini karşılamasına destek verildiği paylaşıldı.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada Derya Yanık, ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarının gereksinimlerini karşılamaları için Mart ayında SED aracılığıyla toplamda 582 milyon 692 bin 272 lira tutarında ödeme yapıldığının bilgisini verdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu