Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yanık, Mart Ayı Sosyal ve Ekonomik Destek Miktarını Açıkladı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık, Mart ayı içerisinde SED kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere yapılan destek ödemelerini açıkladı. Detaylar haberde;
Yanık, Mart Ayı Sosyal ve Ekonomik Destek Miktarını Açıkladı
HABER GİRİŞ

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Mart ayı Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) ödemelerine ilişkin yazılı açıklama yaptı. Yanık, ihtiyaç sahiplerinin çocuklarının masraflarının karşılanması için Mart ayında 582 milyon 692 bin 272 lira SED desteği yapıldığını kaydetti.

Bakan Yanık açıklamasında çocuk politikalarının temelinde aile bütünlüğünün korunması ve çocuğun aile ortamında sağlıklı birey olarak yetiştirilmesinin olduğuna dikkat çekti.

Aile bütünlüğünün korunması ve çocukların ailelerinin yanında geleceğe hazırlanmasına önem verildiğini bildirerek ekonomik sorunlar ile çocukların ailelerinden kopmasının önlendiğini vurguladı.

İhtiyaç Sahibi Ailelerin 174 Bin Çocuğuna Destek Sağlandı

Söz konusu amaç kapsamında bakanlığın SED hizmet modelini hayata geçirildiğini anımsattı. Bakan Yanık, ihtiyaç sahibi ailelere ulaşarak yaklaşık 174 bin çocuğun masraflarının karşılandığına işaret etti.

Yapılan yazılı açıklamada SED ile ailelerin, çocuklarının temel gereksinimlerini ve eğitim giderlerini karşılamasına destek verildiği paylaşıldı.

GCM Yatırım Banner

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada Derya Yanık, ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarının gereksinimlerini karşılamaları için Mart ayında SED aracılığıyla toplamda 582 milyon 692 bin 272 lira tutarında ödeme yapıldığının bilgisini verdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın