Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yanık: Afet Bölgesine Aktarılan Kaynak 1,60 Milyar TL Ulaştı

Bakan Derya Yanık, vakıflar tarafından deprem bölgesine aktarılan maddi destek hakkında açıklama yaparken, kayıp çocuk iddialarına cevap verdi. Detaylar haberde...
Yanık: Afet Bölgesine Aktarılan Kaynak 1,60 Milyar TL Ulaştı
HABER GİRİŞ

Deprem bölgelerine yönelik yapılan destekler ve yardımlar devam ediyor. Konuya ilişkin bir açıklamada Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’tan geldi. Sosyal medya hesabından duyuruda bulundu.

Bakan Yanık, şu açıklamada bulundu:

“Asrın felaketinden etkilenen vatandaşlarımızın acil ihtiyaçlarının karşılanması için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarımıza ek kaynak olarak 450 Milyon TL periyodik pay aktardık. Böylece depremin ardından aktardığımız kaynak tutarı 1.60 Milyar TL’ye ulaştı.”

“Kayıp Çocuk Olması için Tüm Taramaların Bitmiş Olması Gerekir”

Yanık, ayrıca deprem bölgesinde kayıp çocuklar olduğuna dair iddiaları yanıtladı.

Bakan Yanık, kayıp çocukların olması için bütün taramaların ve kimliklendirmelerin bitmiş olması gerektiğini söyledi. Vefat etmiş çocukların kimliklendirme çalışmasının devam ettiğini aktardı.

GCM Yatırım Banner

Refakatsiz çocukların kendi sorumluluklarında olduğunu, Bakanlığın gerekli desteği sağladığını kaydetti.

Bakan, çocuklarla ilgili şu açıklamada bulundu:

“ 1 Ocak’tan 6 Şubat’a kadar 660 civarı koruyucu aile müracaatı varken, 6 Şubat’tan 28 Şubat’a kadar 350 bine yakın koruyucu aile müracaatı olduğunu aktararak, “Bu şu demek; Bu millet çocuklarına sahip çıkmak istiyor. O hassasiyeti aynı ile bizde taşıyoruz.”

Ayrıca dün itibarıyla kimliği tespit edilemeyen 83 çocuktan bir kısmının hastanede tedavisinin devam ettiğini aktardı.

Kaynak: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.