Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yağ ve Buğday Yüklü Gemiler Türkiye’ye Geliyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Azak Denizi’nde bekleyen gemileri hatırlatması üzerine Putin’in Türkiye’ye çıkış yapmasını sağlayacağı öğrenildi.
Yağ ve Buğday Yüklü Gemiler Türkiye’ye Geliyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin 6 Mart Pazar günü bir saati aşkın telefon görüşmesi yaptı. Görüşmenin temel konusu Rusya’nın Ukrayna’ya saldırısı olurken, Erdoğan “Hep birlikte barışın yolunu açalım” çağrısında bulunmuştu.

Erdoğan, sorunun en kısa sürede barışçıl yöntemlerle çözülmesi için her türlü katkıyı sağlamaya hazır olduklarını belirtirken, görüşmede Rusya ile Türkiye arasındaki ilişkilerin de ele alındığı aktarıldı.

Bugün elde edilen bilgi sayesinde ise telefon görüşmesinde konuşulan diğer konular da öğrenildi. Buna göre Erdoğan, Azak Denizi’nde Türkiye’ye gelmek üzere bekletilen ayçiçek yağı hammaddesi ve buğday yüklü 30 gemiyi hatırlattı. Putin’in ise gemilerin çıkışıyla ilgili talimat vereceği aktarıldı.

Bu bilgi özellikle son günlerde sosyal medyada çarpıcı görüntülere tanık olduğumuz ayçiçek yağı konusu açısından önemli. Ukrayna’dan ayçiçek yağı ithalatı yapılamadığı gerekçesiyle fiyatların bir anda fahiş şekilde yükselmesi, marketlerde izdihamlara yol açtı.

Konu üzerine açıklama yapan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Temmuz ayına yetecek kadar yağ stoğu olduğunu belirtti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.