Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Nebati Yağ Stoğu Yok Diyenlere Meydan Okudu

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, katıldığı bir ödül töreninde, yağ stoğu tartışmalarına dair açıklamalarda bulundu.
Bakan Nebati Yağ Stoğu Yok Diyenlere Meydan Okudu
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Rusya ile Ukrayna savaşının gölgesinde, çıkan söylentilerin etkisiiyle son günlerde marketlerde yağ kuyrukları göze çarpıyordu. Sosyal medyada yakında yağ stoklarının tükeneceğine dair pek çok paylaşım yapıldı ve bu durum insanların marketlere hücum etmesine neden oldu.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Halkbank Üreten Kadınlar Yarışması Ödül Töreni’nde, son günlerde görülen yağ kuyruklarına dair açıklamalarda bulundu.

Bakan Nebati, dünya genelinde gıda fiyatlarının yükseldiğini ve bunun üzerinden yalan haberlerle insanların yanlış yönlendirildiğini söyledi.

Bakan Nebati ödül töreninde konuştu.
Kaynak: Twitter

Yağ kuyrukları ile ilgili yalan yanlış haberler yayanların ülkeye ihanet ettiğini söyleyen Bakan Nebati, “Sanki kuyruk varmış gibi, sonradan üretilmiş fotoğraflarla ihanete varan söylemlerle destekleyenlerle bir iletişimimiz olacak.” ifadelerini kullandı.

Hazine ve Maliye Bakanı açıklamasında, hiçbir şey yapılmasa bile Temmuz ayına yetecek kadar yağ stoğu olduğunu belirtti ve Türkiye’nin bir tarım ülkesi olduğunu vurguladı.

GCM Yatırım Banner

Bakan Nebati, savaşın dünyayı etkisi altına aldığı ve petrol fiyatlarının arttığı dönemde ülkede yoksulluk varmış gibi operasyon çekenlere karşı bakanlık olarak operasyon çekeceklerini söyledi.

Sıkça paylaşılan yağ kuyrukları sonrası geçtiğimiz gün Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi’den de benzer açıklamalar gelmişti. Bakan Kirişçi, gerekli tedbirlerin alındığını ve ülkede yeterli miktarda ayçiçeği stoğu olduğunu belirtmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.