Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakan Nebati Yağ Stoğu Yok Diyenlere Meydan Okudu

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, katıldığı bir ödül töreninde, yağ stoğu tartışmalarına dair açıklamalarda bulundu.
Bakan Nebati Yağ Stoğu Yok Diyenlere Meydan Okudu
Son Güncelleme: 
Yorum

Rusya ile Ukrayna savaşının gölgesinde, çıkan söylentilerin etkisiiyle son günlerde marketlerde yağ kuyrukları göze çarpıyordu. Sosyal medyada yakında yağ stoklarının tükeneceğine dair pek çok paylaşım yapıldı ve bu durum insanların marketlere hücum etmesine neden oldu.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Halkbank Üreten Kadınlar Yarışması Ödül Töreni’nde, son günlerde görülen yağ kuyruklarına dair açıklamalarda bulundu.

Bakan Nebati, dünya genelinde gıda fiyatlarının yükseldiğini ve bunun üzerinden yalan haberlerle insanların yanlış yönlendirildiğini söyledi.

Bakan Nebati ödül töreninde konuştu.
Kaynak: Twitter

Yağ kuyrukları ile ilgili yalan yanlış haberler yayanların ülkeye ihanet ettiğini söyleyen Bakan Nebati, “Sanki kuyruk varmış gibi, sonradan üretilmiş fotoğraflarla ihanete varan söylemlerle destekleyenlerle bir iletişimimiz olacak.” ifadelerini kullandı.

Hazine ve Maliye Bakanı açıklamasında, hiçbir şey yapılmasa bile Temmuz ayına yetecek kadar yağ stoğu olduğunu belirtti ve Türkiye’nin bir tarım ülkesi olduğunu vurguladı.

Bakan Nebati, savaşın dünyayı etkisi altına aldığı ve petrol fiyatlarının arttığı dönemde ülkede yoksulluk varmış gibi operasyon çekenlere karşı bakanlık olarak operasyon çekeceklerini söyledi.

Sıkça paylaşılan yağ kuyrukları sonrası geçtiğimiz gün Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi’den de benzer açıklamalar gelmişti. Bakan Kirişçi, gerekli tedbirlerin alındığını ve ülkede yeterli miktarda ayçiçeği stoğu olduğunu belirtmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu