Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Yabancı Yatırımcının Satış Pozisyonunda Yön Değişti

Yurt dışı yerleşikler 3 Kasım haftasında, hisse tarafında alış pozisyonuna geçerek Ağustos'un ilk haftasından bu yana en yoğun hisse girişini yaptı. Detaylar haberde;
Yabancı Yatırımcının Satış Pozisyonunda Yön Değişti
Son Güncelleme: 

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından haftalık olarak yayımlanan menkul kıymet istatistikleri paylaşıldı. Verilere göre art arda 5 haftadır satış yapan yurt dışı yerleşik kişiler, geçen hafta alıcı pozisyonuna geçti.

30 Ekim-3 Kasım haftasında yabancı yatırımcı 85,7 milyon dolarlık hisse senedi aldı. Aynı haftada hisse senedi stoku ise 28 milyar 838 milyon 6 dolar oldu.

Yurt dışı yerleşik kişiler devlet içi borçlanma senetlerinde (DİBS) de alış pozisyonuna geçti. DİBS kesin alım 27,2 milyon dolar oldu. DİBS teminatları 439,3 milyon dolar olurken, şirket borçlanma senetlerinde 1,8 milyon dolarlık satış oldu.

TCMB Menkul Kıymetler İstatistikleri Tablosu
Kaynak: TCMB

Yurt dışı yerleşik kişilerin portföyündeki stoklar incelendiğinde DİBS kesin alımı 1 milyar 86 milyon 6 dolar oldu.

3 Kasım ile biten haftada DİBS ters repo stokları 1 milyar 186 milyon 3 dolarken, teminat stokları 744,7 milyon dolara yükseldi.

MANŞET HABER
Dış Ticarette Denge Zamanı: Açık Kapanıyor mu?

Şirket borçlanma senetleri stokları 30 Ekim-3 Kasım haftasında, bir önceki haftanın 58,9 milyon dolar seviyesinden 56,7 milyon dolara geriledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu