Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yabancı Yatırımcı 140 Milyon Dolara Yakın Hisse Alımı Yaptı

TCMB'nin verilerine göre yabancı yatırımcı 22 Aralık ile biten haftada 139,9 milyon dolarlık hisse alımı yaptı. Detaylar haberde...
Yabancı Yatırımcı 140 Milyon Dolara Yakın Hisse Alımı Yaptı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) haftalık olarak yayımladığı menkul kıymetler istatistikleri raporunu paylaştı. 18-22 Aralık haftasında yurt dışı yerleşik kişilerin hisse senetleri 30 milyar 435 milyon 5 dolar olarak kayda geçti.

Veriler göre 15 Aralık ile biten haftada yurt dışı yerleşiklerin hisse senedi stoku 31 milyar 246 milyon 3 dolar olmuştu.

TCMB’nin verilerine 22 Aralık ile biten haftada yurt dışı yerleşik kişiler 139,9 milyon dolarlık hisse alımı yaptı. Geçen hafta 396 milyon dolarlık hisse satışı gerçekleşmişti.

TCMB Menkul Kıymet İstatistikleri Grafiği
Kaynak: TCMB

Yabancı yatırımcının devlet içi borçlanma senetleri (DİBS) kesin alımı büyük bir düşüş göstererek 33,9 milyon dolar seviyesinde kayda geçti.

Söz konusu haftada şirket borçlanma senetleri 1 milyon dolar oldu.

GCM Yatırım Banner

Yurt dışında yerleşik kişilerin portföyündeki stoklara göz atıldığında DİBS kesin alımı 2 milyar 672 milyon 9 bin dolara yükseldi.

DİBS ters repo stokları 1 milyar 696 milyon dolara gerilerken, DİBS teminat 1 milyar 691 milyon 1 bin dolara yükseldi.

Şirketin borçlanma senetleri 61 milyon 6 bin dolar olarak kayda geçti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın