Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

XRP Yükselişi Sürecek mi? LunarCrush Sıralaması İtici Güç Oldu!

Hafta başından itibaren yükseliş trendini bozmayan Ripple'da yükselişin devam edip etmeyeceği merak ediliyor. Detaylar haberde;
XRP Yükselişi Sürecek mi? LunarCrush Sıralaması İtici Güç Oldu!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Hafta başından itibaren kripto para piyasasına olumlu bir hava hakimken, çıkış ortamını en iyi değerlendiren varlıkların başında Ripple (XRP) geliyor. Günlük kazancı yüzde 7’nin üzerine çıkan XRP’yi önümüzdeki günlerde nelerin beklediği merak ediliyor.

SEC ile devam etmekte olan davasının artık sona yaklaşmasıyla XRP fiyatındaki hareketlilik sıklığı giderek artıyor.

LunarCrush: XRP, Güç Göstermeye Devam Ediyor

Davadan gelen olumlu haberlerin yanı sıra kripto analiz firması LunarCrush’dan gelen veriler, kripto para birimine moral oldu. Verilere göre XRP, sosyal medya paylaşımları kategorisinde pek çok varlık içinde ilk sıraya yükselmiş durumda.

XRP fiyatına dair dikkat edilmesi gereken önemli noktalar şöyle sıralanıyor:

  • LunarCrush’ın XRP’yi 1 numaraya yerleştirmesi ile kripto para birimine olan güven arttı.
  • XRP için öncelikli destek ve direnç seviyeleri 0.3754 dolar ve 0.417 dolar seviyelerinde bulunuyor.
  • Teknik göstergelere bakıldığında, boğaların XRP piyasasının kontrolünü elinde tuttuğu açık bir şekilde görülebiliyor.

Yukarıda bahsedildiği üzere son birkaç saat içinde, XRP boğaları piyasanın kontrolünü ele geçirdi. Bu artış, Ripple’ın Coinbase gibi kripto ve fintech devlerinden aldığı yasal savaş desteğine (SEC davası) ve LunarCrush’ta elde etmiş olduğu dereceye bağlanabilir.

GCM Yatırım Banner

Boğalar, yukarı doğru hareket sırasında yükseliş eğilimini sürdürdü ve altcoinin değeri yüzde 7.54 artışla 0.41 dolar seviyesine kadar çıktı.

İşlem Hacminde Önemli Yükseliş!

Sırasıyla yüzde 8.85 ve yüzde 42.85 artarak 20.821.358.162 dolar ve 1.461.858.763 dolara yükselen piyasa değeri ve işlem hacmi, bu yükseliş hakimiyetinin ek kanıtını sağlıyor. Yükselen bir ilerleme esnasında oluşan bu yüksek hacim, XRP piyasasının da gösterdiği gibi bir satın alma fırsatına işaret ediyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: CoinMarketCap

4 saatlik XRP fiyat tablosunda şu an değeri 192.63 olan Emtia Kanal Endeksi (CCI) yükseliyor. Fiyatların istatistiki ortalamaya göre değişimini gösteren CCI ticareti yapılırken hedef, gösterge 100’ün üzerine çıktığında alım yapmak ve 100’ün altına düştüğünde satmaktır. XRP CCI’nın 192.63 puana sahip olduğu göz önüne alındığında, kripto para birimindeki bu yükseliş eğiliminin devam etmesi beklenebilir.

Üst bant 0.4136 dolar ve alt bant 0.3534 dolar seviyesine dokunurken, bollinger bantları piyasa oynaklığında bir artışa işaret ediyor. Bu bir yükseliş modeli olduğundan, XRP fiyatlarının yükseleceği tahmin ediliyor. Piyasanın üst banda doğru fiyat eğilimi bu düşünceyi desteklemektedir.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: CoinMarketCap

0.0092’lik hareketli ortalama yakınsama sapma (MACD) değeri, yukarı ve sinyal hattının üzerinde hareket ederken bir yükseliş aşamasını gösterir. Boğa koşusunun, boğalar tükenene kadar devam edeceği fikri bu aktivite ile desteklenmektedir.

Boğa Ayı Gücü (BBP) çizgisinin, yükseliş momentumunun ilerlemesi beklendiğinde 0’ın üzerine çıkması bekleniyor. BBP çizgisi, XRP 4 saatlik fiyat tablosunda yukarıya doğru ilerliyor ve 0.0414 değer bu eğilimi destekliyor.

67.47’deki stokastik RSI (bir varlığın fazla alım ya da satımda olup olmadığını gösterir), piyasanın ne aşırı alım ne de aşırı satış olduğunu gösteriyor. Alım ve satım baskılarının bu seviyede eşit olması, mevcut trendin devam edeceğini göstermektedir.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: CoinMarketCap

Sonuç olarak XRP son günlerde güçlü duruyor. Ve piyasadaki yükseliş eğiliminin devam etmesi için boğaların, direnç seviyesini ve fiyatları ayakta tutmak adına mücadele etmeye devam etmesi gerekmektedir.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.