Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

XRP Pazara Meydan Okuyor! Ripple 0.60 Dolar Üstüne Zıplayabilir mi?

Kripto piyasasındaki korku hissiyatından etkilenmemiş görünen XRP için sıradaki hedef ne? Fiyat nereye gidebilir? Detaylar haberde;
XRP Pazara Meydan Okuyor! Ripple 0.60 Dolar Üstüne Zıplayabilir mi?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Ripple ağının yerel para birimi XRP’nin fiyatı bu hafta başlarında 0.50 doların altına kadar geriledi. Düşüş kısa, toparlanma hızlı sürerken altcoinin fiyatı gün içinde 0.54 dolar seviyesini zorladı. XRP, bu fiyat performansıyla son günlerde piyasa genelindeki düşüş eğiliminden ayrılmış oldu.

Balina yatırımcıları, devam eden XRP fiyat rallisinin ön saflarında yer alıyor gibi görünüyor. Peki, XRP’nin 0.60 doları zorlayacak enerjisi var mı?

SEC’in Ripple’ı (XRP) “menkul kıymetler” olarak tanımlanan son token listesinden çıkarma konusundaki dikkat çekici kararı, piyasalar tarafından fark edilmedi. XRP holder’larının, önümüzdeki haftalarda Ripple’ın uzun süredir devam eden SEC davasında olumlu bir sonuç çıkması beklentisi artık giderek yükseliyor.

Özellikle balina yatırımcıları arasında artan güven ile devam eden XRP rallisinin önümüzdeki haftalarda 0.60 dolara ulaşabileceği beklentisi de giderek artıyor.

XRP İşlem Hacimleri Artmaya Devam Ediyor

Bu haftaki XRP fiyat hareketi, daha geniş kripto endüstrisini çevreleyen olumsuz duygudan ayrılmış gibi görünüyor. Gösterge olarak, çoğu altcoin gücünü kaybederken, XRP ledger ağındaki işlem hacimleri artmaya devam etti.

GCM Yatırım Banner

Kripto analitik platformu Santiment’in grafiği, XRP işlem hacimlerinin 3 Haziran ile 9 Haziran arasında yüzde 150 arttığını ortaya koydu.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Santiment

Sektör çapındaki bir daralma sırasında yaşanan bu artış, XRP’nin diğer altcoinlerden pazar payı kazandığının sinyalini veriyor. Ağ talebi artmaya devam ederse, XRP’nin önümüzdeki günlerde önemli fiyat artışları sağlayabileceği düşünülüyor.

Balina Yatırımcıları Ralliye Öncülük Ediyor

Büyük kurumsal yatırımcılar, devam eden XRP fiyat rallisinin ön saflarında yer alıyor gibi görünüyor. Toplam XRP ağ işlem hacmi arttıkça, balina etkinliğinin de aynı anda arttığı görülüyor.

Balina işlemleri bu hafta yüzde 8.000 artarak 3 Haziran’daki 7 büyük işlemden, 8 Haziran itibarıyla 557’ye yükseldi.

Balina işlem sayısı, değeri 100 bin ABD dolarını aşan günlük onaylanmış işlemlerin sayısını ölçer. Balina işlemi arttığında piyasaya likidite sağlar ve fiyat üzerinde yukarı yönlü baskı oluşturur.

XRP Fiyat Tahmini: 0.60 Dolara Giden Yol

XRP, 0.55 doların üzerine çıkmak için birkaç başarısız girişimde bulundu. Ancak bu kez, boğa balinaları, devam eden XRP fiyat rallisini 0.60 doların üzerinde yeni bir 2023 zirvesine çıkarmaya hazır görünüyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Santiment’in Piyasa Değerinden Gerçekleşen Değere (MVRV) verilerine göre geçtiğimiz ay içinde XRP satın alan çoğu kripto yatırımcısı şimdi yüzde 7 gerçekleşmemiş kâr pozisyonuna sahip.

Tarihsel ticaret kalıpları, 0.57 dolar civarında satmaya başlamadan önce yüzde 6 daha fazla kazanç için beklemelerinin muhtemel olduğunu gösteriyor.

Ve eğer XRP 0.57 doların üzerine çıkabilirse, boğalar ralliyi 0.60 doların çok üzerine çıkarabilir.

Tersine, XRP fiyatı tekrar 0.50 doların altına düşerse ayılar anlatıyı tersine çevirebilir.

Ripple hukuk ekibinin önümüzdeki haftalarda SEC’e karşı kendi davasında nihai bir karar beklediğini de not etmek önemli. Bir zafer, devam eden fiyat rallisine yeni bir olumlu dönüş sağlayabilir.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın