Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bu Hafta Bitcoin ve Ethereum’u Geride Bırakan 3 Kripto Para!

Hareketli geçen bir haftayı geride bırakmak üzere olan kripto pazarında bazı varlıklar fiyat hareketleri ile yatırımcılarına umut verdi. Detaylar haberde;
Bu Hafta Bitcoin ve Ethereum’u Geride Bırakan 3 Kripto Para!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), son davalar ile birlikte kripto para birimleri üzerinde artan baskısı, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve büyük piyasa değerine sahip bazı altcoinlerin fiyatında önemli seviyelerde düzeltmeleri tetikledi.

Bu süreçte kripto varlıklar yoğun satışlara maruz kalırken, özellikle bazı altcoinler BTC ve ETH gibi pazarın önde gelen kripto para birimlerine karşı daha güçlü bir duruş sergiledi. İşte dikkat çekenler;

  • Terra Luna Classic, XRP ve Lido DAO tokenları, geçen hafta boyunca sağladığı kazançlarla Bitcoin ve Ethereum’u geride bıraktı.
  • BTC, ETH fiyatları, SEC’in önemli kripto borsaları üzerindeki kısıtlamalarına yanıt olarak yaklaşık yüzde 3 düşerken, LUNC, XRP ve LDO fiyatları yükseldi.
  • Üç tokenın ismi, SEC’in son dava dosyalarında “menkul kıymetler” olarak etiketlenmedi.

Bitcoin ve Ethereum Fiyatları Kazançları Sildi

ABD mali düzenleyicisi, kripto para borsaları Coinbase ve Binance’e dava açarak kripto para birimleri üzerindeki baskısını artırdı.

Bu haftanın başlarında, BTC ve ETH, V şeklinde bir trend dönüşü yaşadı. Bitcoin ve Ethereum fiyatları, 2 Haziran’dan bu yana yüzde 2.5 ila yüzde 3 arasında kayıpla önceki kazançlarını sildi.

Cardano (ADA), Solana (SOL) ve Binance Coin (BNB) gibi diğer kripto para birimleri son yedi gün içinde daha da büyük kayıplarla karşı karşıya kaldı. Altcoinler, yüzde 10’dan yüzde 15’e kadar değişen fiyat düşüşlerine maruz kaldı.

GCM Yatırım Banner

Ancak üç token -LUNC, XRP, LDO- bu hafta Bitcoin ve Ethereum’dan daha iyi performans gösterdi. Üç altcoin, geçen hafta sahiplerine kazanç sağladı, kilit seviyelerin üzerinde kaldı ve karlı bir haftalık kapanışa doğru ilerledi.

Birkaç teknik ve sosyal katalizörün, XRP, LUNC ve LDO’da görülen fiyat artışlarını açıklayabileceği belirtiliyor. Önemli unsurlardan biri, bu varlıkların SEC tarafından Binance ve Coinbase’e yönelik son suçlamalarında menkul kıymet olarak etiketlenmemiş olmasıdır, ancak fiyatları artırabilecek başka değişkenler de bulunmaktadır.

Terra Luna Classic Ağ Yükseltmesinin Uygulanması Yaklaşıyor

LUNC topluluğu, teklifin, topluluk üyelerinin oy çokluğuyla kabul edilmesinin ardından v2.1.0 ağ yükseltmesinin uygulanmasını bekliyor. 14 Haziran, yükseltmenin uygulanması için resmi tarih olarak duyurulmuştu.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: FXStreet

Yükseltme, doğrulayıcıları yüzde 5 komisyonla ödüllendirip muhtemelen ağa daha fazla doğrulayıcı çekecek, akıllı sözleşmelerin geliştirilmesini basitleştirecek ve birkaç protokol güvenlik güncellemesi uygulayacak.

LUNC fiyatı, yükseltme beklentisiyle 2 Haziran’daki 0.000085 dolar seviyesinden 0.000099 dolara kadar yükseldi. Haber yazımı itibarıyla 0.00009834 dolar civarında işlem gören kripto varlık, son yedi gün içinde yaklaşık yüzde 17’lik kazanç elde etti.

SEC ile Ripple Davası Sona Yaklaşırken XRP Yükselişe Geçti

XRP fiyat dinamikleri, Ripple’ın SEC ile devam eden uzatmalı davasıyla yakından bağlantılı olup, XRP’nin menkul kıymet olarak kabul edilip edilmediği henüz belirlenmiş değil. ABD mali düzenleyicisi, baskısını Binance ve Coinbase’e genişletirken, Ripple davasının sonucu Coinbase ve Binance için neyin geleceği konusunda bir emsal teşkil edecek gibi görünüyor.

Ludlow Street Advisors LLC’nin kurucusu James Murphy, sosyal medya paylaşımında, SEC’e karşı Ripple davasının menfaatlerinin her zamankinden daha yüksek olduğunu söyledi. SEC’in Binance ve Coinbase aleyhindeki davalarına başkanlık eden yargıçlar, davayı ve sonucunu yakından izleyecek.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / MetaLawMan

XRP fiyatı 2 Haziran ile Cuma arasında 0.5084 dolardan 0.5390 dolara kadar yükseldi. İlk 10 içinde haftalıkta yeşil yakan tek kripto para birimi olan XRP, önemli bir direnç seviyesi olarak görülen 0.52 doların üzerinde kalmayı başarmış görünüyor.

Lido’nun LDO’su Balinalar Tarafından Biriktiriliyor

Haber yazımı itibarıyla 2.19 dolardan el değiştiren LDO, kripto istihbarat takipçisi Spotonchain’in verilerine göre 7 Haziran’dan bu yana büyük cüzdan yatırımcıları tarafından biriktiriliyor.

Varlığın büyük cüzdan yatırımcıları tarafından biriktirilmesi, borsalardaki satış baskısını azaltarak yükseliş katalizörü görevi görmektedir. Balina birikimi bu nedenle genel olarak yükseliş işareti olarak kabul edilmektedir.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @spotonchain

Bir balina cüzdan adresi, 7 ve 9 Haziran arasında 709.000 dolar değerinde 306.879 LDO biriktirdi. Büyük cüzdan yatırımcısı, Binance’ten LDO tokenları satın aldı ve ortalama 2.31 dolar satın alma fiyatıyla ETH’yi LDO ile değiştirdi.

LDO fiyatı 2 ve 9 Haziran tarihleri arasında yüzde 8.8 artışla 2.050 dolardan 2.231 dolara yükseldi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.