Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

XRP için Dönüm Noktası! Borsalarda Yeniden Listelenmenin İlk İşareti!

XRP yatırımcıları bu sorunun cevabını merak ediyor: Kripto borsalarında yeniden listeleme, XRP fiyatında yükselişe neden olacak mı?
XRP için Dönüm Noktası! Borsalarda Yeniden Listelenmenin İlk İşareti!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

SEC ile davalık olması sonrasında dünyanın en büyük kripto borsaları başta olmak üzere pek çok ticaret platformundan kaldırılan Ripple (XRP) için önemli bir gelişme yaşandı. XRP, Kanadalı bir kripto borsası olan Newton Crypto tarafından yeniden listelendi.

Newton Crypto listeleme haberi, kripto para biriminin en büyük kripto para borsalarından biri olan Coinbase tarafından yeniden listeleneceğine dair söylentilere yol açtı.

Coinbase, SEC ile Ripple arasında devam eden davada Ripple tarafını desteklemek için ortaya çıkmış olsa da, borsa şu an için yeniden listeleme açıklamadı.

XRP’nin Borsalarda Yeniden Listelenmesi için İlk Adım

Kanada’nın önde gelen kripto para borsası Newton Crypto’nun, XRP’nin yeniden listelendiğini duyurması, altcoin için önemli bir kilometre taşı olarak nitelendiriliyor.

Aralık 2020’de ABD’nin finans düzenleyicisi Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), bir dava ile ödeme devi Ripple’ı adeta yıkıma uğratmıştı. Düzenleyici, Ripple’ı XRP tokenlerinin kayıt dışı menkul kıymet satışıyla suçlamıştı. SEC, XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu savunmayı sürdürüyor.

GCM Yatırım Banner

Dava haberinin ardından, birkaç kripto para borsası XRP tokenını listelerinden çıkarmıştı. Altcoin yatırımcıları Coinbase, Kraken, Bitstamp, Crypto.com ve OKCoin’den toplu olarak listeden çıkarışlara tanıklık etmişti.

Bu nedenle, borsalardan yeni bir yeniden listeleme turunun, SEC ve Ripple arasındaki yasal savaşta sonuna kadar direnen XRP sahiplerine bir rahatlama sağlayacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Coinbase Yeniden Listelemesi Büyük Bir Ralli Başlatabilir

ABD merkezli dev kripto para borsası Coinbase’ten geçtiğimiz gün Ripple ile SEC davası konusunda önemli bir hamle geldi. Borsa, SEC’in açtığı davada Ripple Labs’ın savunmasına destek vermek amacıyla amicus curiae sıfatıyla davaya dahil oldu. Böylelikle bu konuda ABD merkezli blockchain derneklerinin arasına katılmış oldu.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==

Ancak borsa henüz altcoini yeniden listelemek için bir plan açıklamadı. İlginç bir şekilde, yeni listelemeler Coinbase’teki varlıklarda büyük fiyat hareketleriyle sonuçlandığından, yeniden listeleme XRP’de bir ralliyi körükleyebilir. Uzmanlar bunu “Coinbase etkisi” olarak adlandırıyor.

Twitter’daki XRP sahipleri topluluğu da kripto para biriminin Coinbase’te yeniden listelenmesi için birkaç kampanya yürüttü, ancak şimdilik bu konuda bir geri dönüş alınabilmiş değil.

Analistler, Büyük Bir XRP Fiyat Rallisi Öngörüyor

FXStreet teknik analisti Akash Girimath, bu gelişmelerin ışığında XRP fiyat trendini değerlendirdi ve altcoinde bir ralli öngördü. Girimath, satın alma baskısındaki yeniden canlanmanın, havale tokenı için yüzde 55’lik bir ralli ile sonuçlanabileceğine inanıyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: FXStreet

Buna göre XRP fiyatı 0.609 dolar seviyesine ulaşabilir ve bu hareket, 2022’nin ikinci çeyreğindeki yüzde 69 çöküşü tersine çevirebilir.

Girimath’a göre 0.448 doların üzerinde erken bir hareket ise yükseliş tezini geçersiz kılabilir ve XRP fiyatında trendin tersine dönmesine neden olabilir.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın