Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

WhatsApp Kullanıcılara Sunduğu Arka Plan Deneyimini İyileştiriyor

WhatsApp kullanıcıların her sohbet için farklı bir arka plan belirlemesini sağlayacağı özellik üzerinde çalışıyor.
WhatsApp Kullanıcılara Sunduğu Arka Plan Deneyimini İyileştiriyor
HABER GİRİŞ

Akıllı telefonların hemen herkes tarafından kullanılıyor olması pek çok uygulamanın hayatımıza girmesine zemin hazırladı. İnsanlar dijital uygulamalar aracılığı ile birbirleri ile haberleşme imkanı buluyor. Anlık mesajlaşma uygulamaları artık milyonlarca kişi tarafından kullanılır hale geldi. Bu uygulamalar arasında ise WhatsApp’ın öne çıktığı biliniyor.

Facebook’un sahibi olduğu mesajlaşma platformunun 2 milyarı aşkın aktif kullanıcısı bulunuyor. Mesajlaşma devi sunduğu deneyimi iyileştirmek adına sürekli yeni özellikler ile donatılıyor. Uygulamanın kullanıma sunulduğu ilk günden bu yana büyük bir değişim geçirdiğini söyleyebiliriz.

Yeniliklerin hem arayüz hem de özellik anlamında yapıldığı görülüyor. Geçtiğimiz günlerde WhatsApp ekibinin videoları sessiz gönderme özelliğini test ettiği ortaya çıkmıştı. Test edilen yeni bir özellik daha ortaya çıktı. Kullanıcıların sohbet deneyimini iyileştirecek arka plan seçeneği WhatsApp’ta kullanıma sunuldu.

Arka Plan Özelliği Geliştiriliyor

Arka Plan Özelliği Geliştiriliyor

WhatsApp kullanıcıların duvar kağıtlarını özelleştirilmesine yönelik yeni bir araç üzerinde çalışıyor. Gelecek yenilik ile kullanıcıların her bir sohbet için farklı bir arka plan belirlemesi mümkün olacak. Üstelik telefonun koyu ya da açık modlarına göre duvar kağıtları otomatik olarak ayarlanabilecek. Bilindiği üzere Android 10 ve iOS 13 ile beraber kullanıcılara sunulan en büyük yenilik karanlık mod özelliği oldu.

GCM Yatırım Banner

Geçtiğimiz dönemde pek çok uygulama uyum sağlamak adına kendi karanlık modlarını geliştirmeye başlamıştı. WhatsApp’ın bu sayede arka planlarda yaşanan karmaşanın önüne geçmek istediği belirtiliyor. Uygulamada duvar kağıdı için farklı renkler sunulacak. Ayrıca doğa ve mimari temalı şablonlar uygulamada kendisine yer bulacak. WhatsApp’ın koyu ve aydınlık modlar için farklı arka plan seçenekleri belirleyeceği ifade ediliyor.

Gelecek olan güncelleme ile Dünya Sağlık Örgütü temalı çıkartma paketi de yenilenmiş olacak. WhatsApp’ın duvar kağıdı özelleştirme seçeneği iOS ve Android kullanıcılarının beğenisine sunuluyor. Güncellemenin herkese ulaşmasının birkaç gün olacağı belirtiliyor. WhatsApp ayrıca yeni arka plan özelliğine dair tanıtıcı bir video paylaştı. Kullanıcılara özelleştirme imkanı sağlayacak arka plan yeniliğine videodan göz atabilirsiniz.

Şirket geçtiğimiz günlerde kullanıcıların beğenisini toplayacak alışveriş özelliğini de kullanıma sunmuştu. Hem işletmelerin hem de WhatsApp’ın gelir elde etmesini sağlayacak bu özellik ile ilgili şirket şu açıklamada bulunuyor;

“Kullanıcıların doğrudan bir sohbetin içinden mevcut ürünlere göz atmalarını ve satın alma işlemi yapmalarını sağlayan yöntemleri artırıyoruz. Ayrıca, işletmelerin bu özellikleri mevcut ticaret ve müşteri çözümlerine entegre etmelerini kolaylaştırmak istiyoruz. Bu entegrasyon olanağı, bu dönemden en çok etkilenen küçük işletmelerin birçoğuna yardımcı olacak.”

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.