Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

WhatsApp Çok Fazla Yer Kaplayan Dosyaların Yönetimini Kolay Hale Getiriyor

WhatsApp, kullanıcıların depolama alanını daha etkin bir şekilde kullanmasını sağlayacak özelliğe kavuştu.
WhatsApp Çok Fazla Yer Kaplayan Dosyaların Yönetimini Kolay Hale Getiriyor
HABER GİRİŞ

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarının başında gelen WhatsApp, her geçen gün kullanıcı dostu yeni bir özellik kazanıyor. Facebook’un sahibi olduğu platform 2 milyar aktif kullanıcıya ev sahipliği yapıyor. Şirket uygulamada daha iyi bir deneyim sunmak adına pek çok yeni aracı test ediyor.

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’in son açıklamasına göre WhatsApp üzerinden günlük gönderilen mesaj adedinin 100 milyarın üzerinde olduğu belirtiliyor. Geçtiğimiz günlerde otomatik kaybolan mesajlar özelliğine dair yeni detaylar WhatsApp tarafından açıklanmıştı. Son olarak depolamanın yönetimine dair yeni bir aracın duyurusu yapıldı.

Bilindiği üzere WhatsApp üzerinden kullanıcılar birbirlerine çeşitli medya tabanlı dosyalar gönderebiliyor. Bunlar arasında resim, video ve GIF görselleri yer alıyor. Dolayısıyla cihazların depolama alanında çok fazla yer kaplaması söz konusu olabiliyor. Mesajlaşma devi bu sorunun önüne geçecek yeni bir araç kullanıma sundu.

WhatsApp’a Depolama Yönetimi Özelliği

WhatsApp’a Depolama Yönetimi Özelliği

WhatsApp aracılığı ile gönderilen dosyaların cihazlar üzerinde kapladığı yeri kontrol etmek için yeni bir yönetim aracı geliştirildi. Yeni araç ile kullanıcılar boyutu 5 MB’dan büyük olan dosyaları görebilecek. Kullanıcılar buradan kolaylıkla gereksiz gördükleri dosyaları silebilecek. Uzun süreli videolar ve bazı GIF görsellerinin cihazlarda fazla yer kapladığı biliniyor. Büyük dosyaların yanı sıra pek çok kez iletilmiş medya içerikleri de bu araç sayesinde gösterilecek.

GCM Yatırım Banner

Kullanıcılar cihazdaki dosyaları küçükten büyüğe ya da büyükten küçüğe sıralayabilecek. Bu da hangi dosyanın silineceğine karar verilmesini kolaylaştırıyor. Söz konusu dosyaların yanlışlıkla silinmesini engellemek için WhatsApp kullanıcılara bir ön izleme ekranı gösterecek. İsteyenler bu aracı tamamen devre dışı bırakabilecek. Dosyaları toplu olarak silme imkanı da ayrı bir kolaylık sağlıyor.

Diğer yandan en çok hangi kişiden gelen dosyaların fazla yer kapladığını da görmek mümkün olacak. Özellikle eski model akıllı telefon sahibi kullanıcılar için bu aracın son derece yararlı olacağını söyleyebiliriz. Depolama aracı için WhatsApp’ın Ayarlar bölümünden ‘Veri ve depolama kullanımı’ başlığı altında bulunan ‘Depolama yönetimi’ seçeneği ile araç yönetilebilir. WhatsApp’ın ilgili özelliği tanıtmak için paylaştığı videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.