Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

WhatsApp Videoları Sessiz Gönderme Özelliğini Test Ediyor

WhatsApp’ın Android beta sürümüne gelen son güncelleme videoların sessiz gönderileceğini gösteriyor.
WhatsApp Videoları Sessiz Gönderme Özelliğini Test Ediyor
HABER GİRİŞ

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması olarak WhatsApp’ın öne çıktığı biliniyor. Facebook’un sahibi olduğu uygulamanın 2 milyarı aşkın aktif kullanıcısı bulunuyor. Platformun kullanım deneyiminin yükseltilmesi adına sürekli yeni özellikler geliştiriliyor. Geçtiğimiz günlerde bir süredir test edilen alışveriş özelliği son kullanıcılara dağıtılmaya başlandı. Bilindiği üzere WhatsApp’ta mesajlaşmanın yanı sıra kullanıcılar birbirlerine medya dosyaları gönderebiliyor.

Fotoğraf, GIF, video ve çeşitli belgeler mesajlaşma uygulaması aracılığı ile aktarılabiliyor. WhatsApp’ın Android beta sürümü güncellendi ve yeni bir özelliğin yolda olduğu ortaya çıktı. Gelen güncelleme kullanıcıların videoları karşı tarafa sessiz olarak gönderme imkanı olacağını gösteriyor.

Gönderilen Videolar Sessize Alınabilecek

Gönderilen Videolar Sessize Alınabilecek

WhatsApp’ın beta sürümlerine gelen güncellemeler WABetaInfo ekibi tarafından analiz ediliyor ve ilerde kararlı sürüme gelecek yenilikler hakkında bilgi sahibi olabiliyoruz. Son olarak uygulamanın Android sürümü 2.20.207.2’ye yükseltildi. Bu güncelleme videoların gönderimine dair yeni bir özelliğin olduğunu ortaya çıkardı.

Bu yenilik ile kullanıcılar hikaye ya da sohbette göndereceği bir videonun sesini kapatabilecek. Halihazırda videolar üzerinde çeşitli düzenlemeler yapılabiliyor. Yazı, emoji ekleme ya da kesme işlemleri WhatsApp üzerinden yapılabiliyor. Ancak ses kapatma özelliği henüz yer almıyordu. Bu özellik Twitter ve Instagram gibi popüler sosyal mecralarda uzun zamandır kullanılabiliyor.

GCM Yatırım Banner

Video düzenleme işlemlerinin yapıldığı arayüzde hoparlör butonu yer alacak. Buraya tıklanarak videolar sessize alınabilecek. Bu özellik bireysel ve grup sohbetlerinde kullanılabilecek. Android beta sürümüne gelen diğer özellikler ise gelişmiş duvar kağıdı seçenekleri ve kaybolan mesajlar oluyor.

Kaybolan mesajlar özelliği ile gönderilen fotoğraf ve videolar 7 gün içerisinde otomatik olarak silinecek. Bu özellik masaüstü, iOS ve Android sürümü tarafından kullanılabilecek. Ayrıca mesajlar da iki taraf için kaybolacak. Önümüzdeki günlerde yayınlanacak güncelleme ile WhatsApp’ın kararlı sürümünde tüm bu özelliklerin kullanıma sunulacağını söyleyebiliriz.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.