Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Wells Fargo CFO’su İşten Çıkarmaların Süreceğinin Sinyalini Verdi

Wells Fargo Mali İşler Direktörü, firmanın verimliliği artırmak için çalışan sayısını daha da azaltabileceğini söyledi. Detaylar şöyle...
Wells Fargo CFO’su İşten Çıkarmaların Süreceğinin Sinyalini Verdi
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME

ABD’li finans devi Wells Fargo Mali İşler Direktörü Mike Santomassimo, bankanın verimliliği artırmayı hedeflediği için çalışan sayısının daha da düşürebileceğini söyledi. Banka, 2020’nin üçüncü çeyreğinden bu yana iş gücünü azaltıyor.

Santomassimo, çalışan tabanını halihazırda yaklaşık 40.000 oranında azalttığını ve kesintilerin muhtemelen devam edeceğini söyledi. Wells Fargo CFO’su yapılacak daha çok şey olduğunu bunu çalışan sayısı ile görüleceğini belirtti. Bankanın geçen yılın ikinci çeyreğindeki 243.674 çalışanına kıyasla Haziran çeyreği sonunda 233.834 çalışanı vardı.

Sektör, ticari gayrimenkul işinde ve özellikle de uzaktan çalışmayı tercih eden çalışanlar tarafından büyük ölçüde boşaltılan birçok binanın finansman maliyetlerinin artmasıyla birlikte bankalar için büyük bir endişe haline gelen ofis kredilerinde de baskı görüyor.

Santomassimo, ofis gayrimenkullerinde sistematik stres olmasına rağmen diğer portföylerin iyi performans gösterdiğini söyledi. CRE portföyünde devam eden bir baskı olabileceğini, ancak bunun bankanın önceki çeyreklerde gördükleriyle aynı seviyede olmayacağını savundu.

Haziran çeyreğinde Wells Fargo, ofis kredilerindeki potansiyel zararları karşılamak için kredi zararları karşılıklarını 949 milyon dolar artırdı. Wells Fargo, düzenleyiciler sahte hesap skandalından kaynaklanan sorunları çözdüğüne karar verene kadar büyümesini engelleyen bir varlık tavanı altında faaliyet gösteriyor.

GCM Yatırım Banner

Şirketin halihazırda bankacılık düzenleyicilerinden, uygulamalarının daha fazla denetlenmesini talep eden dokuz açık izin emri bulunuyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın