Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Walmart CEO’su: ABD’de Müşteriler Enflasyon Baskısını Hissediyor

Walmart CEO’su Doug McMillon, müşterilerinin enflasyon baskısı altında olduğunu söyledi. Detaylar haberde…
Walmart CEO’su: ABD’de Müşteriler Enflasyon Baskısını Hissediyor
HABER GİRİŞ

ABD merkezli mağazalar zinciri Walmart’ın CEO’su Doug McMillon Amerikalı müşteriler üzerinde enflasyonun hala baskı yarattığını ve etkilerin kategoriler arasında eşit şekilde hissedilmediğini söyledi.

McMillon aylardır enflasyon baskısı altında olan ve bütçe konusunda daha bilinçli olan bazı müşterileri olduğunu belirterek, bazı kategorilerde devam eden baskının Noel yaklaşırken kendisini gösterdiğini vurguladı.

Walmart CEO’su alışveriş yapanların satın alımları konusunda daha seçici davrandıklarını ve son birkaç çeyrekte, şirketin büyümesinin çoğunun para biriktirmek için Walmart’a giden insanlardan kaynaklandığını ifade etti.

Ülkenin en büyük mağaza zinciri olan Walmart, daha varlıklı olanlar da dahil olmak üzere müşterileri çekmek için düşük fiyatlı ürünlere yöneldi. Marketteki pazar payı kazanımlarının yaklaşık yüzde 75′i, son iki çeyrekte yıllık hane geliri 100.000 dolardan fazla olan alışveriş yapanlardan geldi.

McMillon taze gıda fiyatlarının daha değişken olduğunu ve dalgalandığını söyledi. Kuru bakliyat, işlenmiş gıdalar ve tüketim mallarının enflasyonun en inatçı olduğu yerler olduğunu belirtti.

GCM Yatırım Banner

Walmart bazı malları agresif bir şekilde düşürdüğü ve tüketicilerin daha az yüksek marjlı isteğe bağlı ürün satın aldığı için Temmuz ayında kar görünümünü düşürdü. Ancak market satışlarının beklenenden güçlü olması nedeniyle karşılaştırılabilir satış projeksiyonunu yükseltti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.