Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Volkswagen Rusya’daki Varlıklarını Sattığını Açıkladı

Almanya merkezli otomobil devi Volkswagen, Rusya'daki varlıklarını Rus bir şirkete sattığını açıkladı. Detaylar haberde...
Volkswagen Rusya’daki Varlıklarını Sattığını Açıkladı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Alman otomobil firması Volkswagen, bugün Rusya’da Kaluga’da bulunan üretim tesisi ve yerel yan kuruluşlarının satışının tamamladığını açıkladı.

Şirketten yapılan açıklamada Rus yetkilileriyle aylarca süren çekişmeli satış sürecinin son erdiği belirtildi.

Reuters’ta yer alan habere göre Volkswagen, Rusya’daki varlıklarının Avilon adlı Rus şirketine sattı.

Söz konusu satış işleminin Kaluga’daki üretim tesislerini, dağıtım ve satış sonrası işlerden oluşan ithalatçı yapısını, tüm çalışanlarıyla birlikte depolama ve finansal hizmetler faaliyetlerini kapsadığı aktarıldı.

Şirket fiyat ile ilgili bilgi vermezken konuya dair bilgisi olan bir kaynak anlaşmanın bedelinin 125 milyon euro olduğunu söyledi. Satışı gerçekleşen üretim tesisi Yılda 225.000 araç üretim kapasitesine ve 4.000’in üzerinde çalışana sahip.

GCM Yatırım Banner

Volkswagen Hakkında

Vikipedi’de yer alan bilgilere göre Volkswagen, Almanya’da 1937 yılında kuruldu. Şirketin adı Almanca’da “halkın arabası” anlamına gelmektedir.

Şirket bu gelişmelerin öncesinde Avrupa Birliği (AB) tarafından belirlenen yeni emisyon standartlarının uygulanmasının en az 2026 sonbaharına ertelenmesi çağrısında bulunmasıyla gündeme gelmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.