Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Volkswagen, AB’nin Emisyon Düzenlemesini Ertelemesini İstiyor

Alman otomotiv devi, Avrupa Birliği tarafından uygulanacak emisyon standartlarının 2026’ya ertelenmesini istiyor.
Volkswagen, AB’nin Emisyon Düzenlemesini Ertelemesini İstiyor
Yorum

Almanya merkezli otomotiv devi Volkswagen, Avrupa Birliği tarafından belirlenen yeni emisyon standartlarının uygulanmasının en az 2026 sonbaharına ertelenmesi çağrısında bulundu. Firma 2027 sonbaharına kadar standartları karşılayacağını belirtiyor.

Volkswagen bir belgesinde, otomobil üreticisinin, yasanın 2024 ortalarında yürürlüğe girmesi ve otomobil üreticilerine planlanan standartları uygulamaya başlamaları için iki yıl ve tüm yeni filolarını kapsamaları için üç yıl vermesi koşuluyla bu zaman çizelgesini karşılayabileceğini vurguladı.

Avrupa Birliği ülkeleri ve milletvekilleri, bu yıl nitrojen oksit ve karbon monoksit de dahil olmak üzere araba emisyonları ve ağır hizmet kamyonları ve otobüsleri için daha sıkı sınırlar getiren “Euro 7” önerilerini müzakere edecekler.

Avrupalı ​​otomobil üreticileri, Avrupa Komisyonu’nun beklediği hızda uygulanmasının çok maliyetli ve imkansız olduğunu öne sürdükleri emisyon düzenlemelerine karşı çıkıyorlar. Komisyon, içten yanmalı motorlu araçlar yollarda kalırken zararlı emisyonları azaltmak için önlemlerin mümkün olan en kısa sürede alınması gerektiğini savunuyor.

Volkswagen durum raporunda, Temmuz 2025’ten itibaren uygulanacak yeni normların, Avrupa’da birçok modelin üretiminin aylarca durmasına yol açacağını söyledi. Otomobil üreticisi frenleme ve lastik aşınmasından kaynaklanan küçük parçacıklar üzerindeki sınırlamalar gibi düzenlemenin diğer yönlerinin ertelenmesi gerektiğini bildirdi.

Açıklamada, yeni gereksinimleri karşılayan lastik tedarikçilerinin veya sanayileşmiş üretiminin eksikliğine işaret edilerek, birkaç yıllık hazırlık süresi gerektiği kaydedildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu