Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Visa CEO’su Stablecoin’lerin ve CBDC’lerin Geleceğini Parlak Görüyor

Ödeme devi Visa’nın CEO’su Al Kelly, merkez bankası dijital para birimlerinin ve stablecoin’lerin ödemelerde önemli rol oynamasını bekliyor.
Visa CEO’su Stablecoin’lerin ve CBDC’lerin Geleceğini Parlak Görüyor
Yorum

Geleneksel finans dünyasının kripto varlıklara artan bir ilgisi söz konusu. Ödeme devi Visa’nın da sektöre yönelik yatırımlar yaptığı biliniyor. Visa CEO’su bu yatırımların devam edeceğinin işareti olan açıklamalarda bulundu.

Şirketin genel müdürü blockchain destekli çözümlerin, yeni nesil ödemeleri desteklemek için hizmetlerine ve tekliflerine entegre edilebileceğini belirtti. Visa’nın 1 Şubat’ta resmi olarak görevinden ayrılacak olan giden CEO’su Al Kelly, firmanın merkez bankası dijital para Birimleri (CBDC) ve özel stablecoin’ler ile ilgili planlarını paylaştı.

Kelly değerlendirmesinde, “Daha çok erken, ancak stablecoin’lerin ve merkez bankası dijital para birimlerinin ödemeler alanında anlamlı bir rol oynama potansiyeline sahip olduğuna inanmaya devam ediyoruz. Girişimlerimiz devam ediyor” ifadelerini kullandı.

Visa yöneticisi ödemeler ekosistemine yatırım yapmaya çalışırken, kripto fonlarına ve şirketlere önemsiz miktarda yatırımlar yaptıkların söyledi. Kelly ayrıca, Visa’nın bilançosunun 2022’de kripto para birimi alanını sarsan bazı yüksek profilli başarısızlıklardan etkilenmediğini belirtti.

Yaptıkları her şeyde, Visa’nın ödeme sistemi ile sistemin bütünlüğünü ve elbette itibarını korumaya son derece odaklandıklarını söyledi. Visa Aralık ayında otomatik faturaların bir kullanıcının Ethereum destekli cüzdanından ödenmesine izin verecek bir plan hazırladığını duyurmuştu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu