Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Verilere Dikkat: SHIB Hala Karlı Bir Uzun Vadeli Varlık mı?

Piyasanın en spekülatif kripto varlıkları arasında gösterilen Shiba Inu yatırımcılarına gelecek dönemde neler vadediyor? Detaylar haberde;
Verilere Dikkat: SHIB Hala Karlı Bir Uzun Vadeli Varlık mı?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Ocak 2023 dönemini yükselişle geçiren popüler meme coin Shiba Inu (SHIB), Şubat ayının ilk haftasında da yükseliş trendini sürdürüyor. Son 24 saat itibarıyla yeşil yakan az sayıdaki kripto para birimi arasında yer alan SHIB’ın önümüzdeki dönemde sergileyeceği fiyat performansı merak konusu.

Bazı veriler ise altcoinin geleceğine ışık tutuyor. SHIB’nin piyasaların geneli gibi kötü tablo ortaya koyduğu geçen yılki performansı, kurumsal yatırımcılar ve balinalar tarafında büyük düşüşlere yol açmadı. Bunun yanı sıra token, teknik görünüme dayalı olarak uzun vadede dikkate değer potansiyele sahip görünüyor.

SHIB Cephesinde Neler Oluyor?

SHIB, geçen yılın büyük bir bölümünde olumsuz yönde ilerlemesine rağmen, Binance dahil kurumsal yatırımcıların portföyündeki meme tokenlar arasındaydı.

Ancak 2 Şubat’ta kripto kredi kuruluşu Voyager, Lookonchain’in belirttiğine göre 3.2 milyon dolarlık tokenı birkaç borsaya aktardı. Bu büyüklükteki bir eylem genellikle bir satış teklifi anlamına gelmektedir.

Bu nedenle, SHIB tokenlarının Voyager cüzdanından çıkmış olması veya yakında çıkması muhtemel görünüyordu.

GCM Yatırım Banner
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @lookonchain

Bununla birlikte, Etherscan’den gelen bilgiler, firmanın hala yaklaşık 6.8 trilyon SHIB’e sahip olduğunu gösteriyor. Bu ise Voyager’ın tokena uzun vadeli inanç göstermiş olduğunu doğrulayabilir.

SHIB Uzun Vadede Karlı Bir Yatırım mı?

Olası satışlara rağmen, SHIB satış baskısına boyun eğmemiş durumda. Ancak, FOMC’nin faiz oranlarını 0.25 artırmasının ardından tokenın kısa süreli bir düşüşe maruz kaldığını belirtmekte fayda var. Bununla birlikte, diğer kripto para birimleri gibi duyurunun olumsuz etkisi kısa sürdü. CoinGecko’ya göre SHIB, son 24 saatte yüzde 4 artışla 0.000012 dolardan el değiştirdi. Peki, SHIB hala karlı bir uzun vadeli varlık olabilir mi?

Günlük grafiğe göre meme coin, şu an olduğundan daha yüksek fiyat potansiyeline sahip. Bu, üstel hareketli ortalamadan (EMA) gelen göstergelerden kaynaklanıyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Bununla birlikte, SHIB balinaların dikkatini kilitledi. WhaleStats’e göre, yıllarca süren token trendi, Ethereum (ETH) balinaları tarafından tutulan tokenlerın en üst noktadan asla ayrılmayabileceği anlamına gelebilir. Bu derin ceplerin Shiba Inu’ya olan inancı, yaklaşık 597 milyon dolar değerinde Shiba Inu’yu ellerinde tutmalarının nedenidir.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @WhaleStats

Ek olarak, Shiba Inu piyasa değerindeki kayıpları geri kazandı ve 6 milyar doları aştı. Zincir üzerindeki aktif adresler de son 24 saatte 6087’ye yükseldi. Bu, önceki günden daha fazla kullanıcının SHIB ile işlem yaptığı anlamına geliyordu.

Yine de, SHIB’nin uzun vadeli performansı, kripto piyasasının nasıl bir eğilim gösterdiğine, projenin gelişimine ve yatırımcıların duyarlılığına bağlı olarak belirlenecektir.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.