Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Veriler Sinyali Yaktı: Ethereum’da Yükseliş Eğilimi Sürebilir

Zincir üstü veriler, piyasa değeriyle en büyük altcoin konumundaki Ethereum'un yükseliş eğiliminin devam edebileceğini gösteriyor. Detaylar haberde;
Veriler Sinyali Yaktı: Ethereum’da Yükseliş Eğilimi Sürebilir
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto para piyasalarında son dönemde yaşanan dalgalanmalar çoğu kripto para biriminin fiyatını etkilemekle beraber piyasaya yön verebilmesinden dolayı özellikle Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) hareketleri önem taşıyor.Piyasa değeriyle en büyük altcoin konumundaki ETH’nin fiyatı son 24 saat içindeki düşüşe rağmen haftalıkta hala yeşil yakmış durumda.

Kripto piyasasındaki tüm altcoinler arasında özellikle Ethereum’un fiyatının, BTC’nin performans trendini yakından takip ettiği biliniyor.

Dijital varlık, bugün de dahil olmak üzere son dönemde 1.800 dolar seviyesini birkaç kez geçerek daha fazla yatırımcının kâr elde etmesini sağladı. Ancak daha da önemlisi, zincir üstü verilerin kripto para birimi için artan benimsemeye işaret ediyor oluşu!

Borsalardan ETH Çekim İşlemleri 3 Ayın Zirvesinde

Kripto para borsası FTX’in ses getiren ve adeta kripto para piyasasının altını üstüne getiren çöküşü, merkezi borsalardan büyük miktarda para çekilmesini tetikleyen bir gelişme olmuş, ancak her şeyde olduğu gibi bu furya bir süre sonra soğumuştu. Şimdiki tabloya bakıldığında ise borsadan varlık çıkışlarına dair işlemler bir kez daha toparlandı ve borsalardan milyonlarca ETH çıkarıldı.

On-chain veri toplayıcısı Glassnode bu konuya dair son verileri paylaştı. Veriler, yedi günlük hareketli ortalamada merkezi borsalardan çekilen ETH miktarının, üç ayın en yüksek seviyesi olan 3.134.065 ETH’ye ulaştığını ortaya koydu.

GCM Yatırım Banner

Borsalardan çekim işlemleri en son 2022’nin sonlarına doğru bu derece yüksekti ve sonraki haftalarda, aşağıdaki tabloda gösterildiği gibi dijital varlığın fiyatı istikrarlı bir şekilde yükseldi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @glassnodealerts

Ağ, oluşturulan yeni adreslerin sayısında bir artış gördüğü için benimsemede de geride kalmadı. Yeni ETH adreslerinin sayısı yukarı tırmanırken metrik aynı zamanda üç ayın en yüksek seviyesine ulaştı. Daha da önemlisi, birçok kişi yeni likiditeden yararlanmak için acele ederken, Arbitrum (ARB) airdrop’u blok zincirinde benimsenmeyi teşvik etti.

ETH Karlılığı Yeniden Yükselişe Geçti

Ethereum fiyatının, son dönemde 1.700 dolar ila 1.800 dolar bölgesi arasında sabitlenmesiyle, yatırımcıların büyük bir kısmı şu an için kârlılık bölgesine geçmiş durumda.

IntoTheBlock’tan alınan veriler, ETH tutan cüzdanların toplam yüzde 66’sının, dijital paranın mevcut fiyattan daha düşük bir seviyede satın alınmasına bağlı olarak kar elde ettiğini gösteriyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Son durum, kayıpta olanların oranını yüzde 32 seviyesine çekerken, dijital varlığı büyük ölçüde şu anda işlem gördüğü fiyattan satın alan kitle ise yüzde 3’lük bir dilime sahip.

Glassnode’un, kârlı ETH adreslerinin sayısının 11 ayın en yüksek seviyesine ulaştığına dair raporu da bu tabloyu doğrular nitelikte. Rapora göre toplam 63.933.355.435 cüzdanın tamamı yeşil renkte. Bu kadar yüksek sayının çıktığı en son zaman 2022’nin ikinci çeyreğinin başı olmuştu.

Direnç Bölgelerini Devirmek için İtici Güç Olur mu?

Bu denli kısa zaman dilimi içinde son derece hızlı büyüyen ölçümler, yatırımcılar arasında büyük ölçüde yükselişe işaret ediyor. Analistlere göre piyasada bu artan pozitiflik, dijital varlık için kolayca daha iyi fiyat hareketine dönüşebilir ve sonunda 2.000 dolar engelini devirebilmek için ihtiyaç duyduğu itici güç olabilir.

Ethereum, haber yazımı esnasında 1.760 dolar civarında işlem görüyor. Altcoin, haftalıkta yüzde 2’ye yakın yeşil yakmış durumda.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın