Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Vakıfbank Kadın Girişimcilere 397 Milyon TL Destek Verdi

Vakıfbank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, Acil Durum Firma Destek Paketi kapsamında sosyal temalı kredi kullandırımlarının toplamının 788 milyon TL’yi aştığını söyledi.
Vakıfbank Kadın Girişimcilere 397 Milyon TL Destek Verdi
YAYINLANMA ZAMANI

Vakıfbank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, sürdürülebilir büyümenin önemine değinerek, Dünyan Bankası kaynaklı kredi kullanıma dair bilgi verdi.

Üstünsalih, Dünya Bankası kaynaklı kredi kullandırımlarının 100 milyar doları aştığını söyledi. Banka tarafından yapılan açıklamada Vakıfbank’ın sürdürülebilir bankacılık alanında ve Türk bankacılık sektöründe aktif ve öncü olduğu belirtildi.

Bankanın Genel Müdürü Üstünsalih, yurt dışından uzun vadeli ve uygun maliyetli kaynak temin etme ve pek çok önemli işleme imza attıklarını vurguladı. Bankanın stratejisinin vazgeçilmez olan “Acil Durum Firma Destek Paketi” kapsamında Kadın İşletmeler, Genç İşletmeler ve Kırsal Bölgelerde Faaliyet Gösteren İşletmelere ihtiyaçları olan finansmanın sağlandığını ifade etti.

“Sosyal Temalı Kredi Kullandırımları 788 Milyon TL’yi Aştı”

Vakıfbank yetkilisi, yurt dışından sağlanan uzun vadeli ve uygun maliyetli kaynaklarla milli ekonomiye katkı sağlamaya devam ettiklerini söyledi. Sonraki süreçlerde finansman kapsamında, uluslararası finansal kuruluşlarla olan iş birliklerinin devam etmesini temenni ettiklerini belirtti.

Genel Müdür Üstünsalih, Dünya Bankası ile imzalanan sözleşmenin büyüklüğünün 250 milyon dolar olduğunu kaydetti. Ayrıca bu anlaşmanın kalkınma bankaları özelinde tek seferde sağlanan en büyük montanlı kredi anlaşması olma özelliğine sahip olduğunu aktardı.

GCM Yatırım Banner

Vakıfbank’ın, dünya genelinde etkili olan Covid salgının ekonomiye olan etkisini azaltabilmek için reel sektörün ihtiyaçların fonlamaya devam ettiği belirtildi.

Acil Durum Firma Destek Paketi kapsamında ayrıca genç girişimcilere 13,5 milyon TL, kalkınmada öncelikli bölgelerdeki KOBİ’lere 378 milyon TL destek sağlandığı ifade edildi. Ayrıca kadın girişimcilere 397 milyon TL destek verildiği aktarıldı.

Bu kapsamda sosyal temalı kredi kullandırımlarının toplamının 788 milyon TL’yi aştığını kaydetti. Kredi başvurularına değinen Üstünsalih, 298 milyon TL tutarında talebin olduğunu söyledi. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.