Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Vakıf Katılım’dan da Konut Kredisi Faiz Kampanyasına Destek Geldi

Konut stoklarının eritilmesi ve inşaat sektörüne canlılık kazandırılması adına başlatılan faiz indirimi kampanyasına bir destek de Vakıf Katılım’dan geldi.
Vakıf Katılım’dan da Konut Kredisi Faiz Kampanyasına Destek Geldi
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME

Konut stoklarının eritilmesi ve sektöre canlılık kazandırılması amacıyla başlatılan faiz kampanyasına bir destek de Vakıf Katılım Bankası’ndan geldi. Geçtiğimiz haftadan bu yana Ziraat, Vakıfbank ve Halkbank gibi kamu bankaları 120 aya kadar varan vade ile konut kredisi faiz oranını %0,98’e çektiğini duyurdu. Dün bu kampanyaya Türkiye İş Bankası da katıldığını açıklarken, son olarak Vakıf Katılım aylık kar oranını azalttığını bildirdi.

Vakıf Katılım Bankası, konut finansmanında 120 aya kadar olan vadelerde aylık kar oranını %0,98’e indirdi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Buna göre banka ile aktif kredili olarak çalışmakta olan konut üretici firmalarından satın alınacak konutlarla sınırlı olmak üzere aylık %0,98 kar oranı ve 120 aya varan vade seçenekleriyle, 500 bin TL’ye kadar olan kredi kullanma imkanı sunuldu.

Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş, reel ekonominin gelişimi için üzerlerine düşen tüm görevleri eksiksiz bir şekilde yerine getirdiklerini söyledi. Göktaş, çalışmalarına bireysel ve kurumsal müşterilerine en uygun maliyetle finansman desteği sağlama vizyonu ile yön verdiklerini belirtti.

Konut stokunun eritilerek ülke ekonomisinin lokomotifi olan inşaat sektörüne can vermek amaçlanıyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Uygun maliyetlerle ev sahibi olmak isteyen müşterilerine gerekli desteği vererek hem ülke ekonomisine katkı sağlamayı hem de stokların eritilmesini amaçladıklarını belirten Göktaş, kendi müşterileri için uygulanacak konut kredisi faiz oranını %0,98 olarak belirlediklerini açıkladı. Genel olarak konut finansmanı kar oranının ise aylık %1,78 olarak belirlendiğini bildirdi.

REIDIN araştırmasına Gebze – Orhangazi – İzmir otoyolu güzergahındaki evlerin fiyatı son iki yılda %36 arttı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==REIDIN Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu Güzergahındaki Gayrimenkullerde Fiyat Hareketliliği raporuna göre; İstanbul ile İzmir arası karayolu ulaşımını 9 saatten 3,5 saate indirecek otoyol çalışmasının %95’i tamamlandı.

GCM Yatırım Banner

Bu sebeple güzergah üzerindeki gayrimenkullerin fiyatlarının son iki yılda %36 arttığı, en çok artışın ise Balıkesir’in Karesi ilçesine bağlı Naipli Mahallesi’nde görüldüğü bildirildi. %74 artış olan Naipli’yi %71 ile Bursa’nın Nilüfer ilçesine bağlı olan Badırga mahallesi, %48 artış ile Mudanya’nın Balabancık Mahallesi takip etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.