Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Uzman: Nvidia Kazanç Raporu Bu Hafta 3 Altcoini Uçurabilir!

Nvidia'nın bu hafta duyuracağı 2024 yılı ilk çeyrek kazanç sonuçlarının, yapay zeka ve DePIN tokenlarının fiyatlarını etkileyebileceği belirtildi. Detaylar;
Uzman: Nvidia Kazanç Raporu Bu Hafta 3 Altcoini Uçurabilir!
HABER GİRİŞ

California merkezli çip üreticisi Nvidia, Şubat ayında açıkladığı çeyreklik kazanç raporunda 22.18 milyar dolar gelir açıklayarak, yıllık bazda yüzde 265‘in üzerinde gelir artışı yaşamıştı. Bu durum, yapay zeka (AI) ve merkeziyetsiz fiziksel altyapı ağı (DePIN) kategorilerindeki kripto para birimlerinde önemli bir yükseliş destekçisi olmuştu.

Piyasa değerine göre kendi kategorilerinde ilk beş varlık içinde yer alan AI ve DePIN tokenlarının bu hafta açıklanacak Nvidia’nın yeni kazanç raporuyla benzer bir hareket sergilemesi olasılıklar dahilinde görünüyor.

OpenAI’nin duyuruları, Microsoft ve Google’ın AI ile ilgili güncellemeleri ve ekosistemdeki ortaklıklar/anlaşmalar, söz konusu tokenlardaki kazançları katalize eden diğer öne çıkan gelişmeler olurken, bunların her biri AI ve DePIN anlatısını körüklemeyi sürdürüyor.

Haftanın AI ve DePIN Token Seçimleri

Her iki kategorideki ilk beş tokenın Internet Computer (ICP), Fetch.ai (FET), Render (RNDR), The Graph (GRT), Bittensor (TAO), Arweave (AR), Filecoin (FIL) ve Theta Network (THETA) olarak sıralandığını belirten uzmanlar, bu sekiz varlıktan beşinin Pazartesi günü bir düzeltme yaşadığına, kalan üçünün fiyatlarında ılımlı artışlar görüldüğüne dikkat çekti.

Our Crypto Talk Ekibi AI ve DePIN Token Tavsiyeleri Verdi
Kaynak: X / @ourcryptotalk

Piyasa katılımcıları arasındaki beklentinin, Nvidia kazanç duyurusu öncesinde yükselmeye devam ettiği ifade edildi.

GCM Yatırım Banner

AI ve DePIN anlatısının, son birkaç ayda AI sektörü güncellemeleri ve duyuruları ile güçlü bir korelasyon gösterdiğinin, tarihin tekerrürü durumunda kazanç sonuçlarının varlıklarda bir ralliyi katalize edebileceğinin ve sahiplerine kar elde etme fırsatı sunabileceğinin altı çizildi.

En Çok Kazanç Hangi Tokenlarda Görülebilir?

Öte yandan, sosyal medya platformu Our Crypto Talk’un arkasındaki analistler, AI ve DePIN token kategorilerini değerlendirdi ve Nvidia ile en yakın bağlara sahip olanları belirledi.

Ekip, RNDR’nin dijital yaratım için kullanıcıları grafik işlem birimi (GPU) sahiplerine bağladığını ve onlara işlem süreçleri için tokenlar sunduğunu belirtti. Projenin, sektördeki ilk devlerden biri olduğuna dikkat çekildi.

Bittensor’un, makine öğrenimi (ML) modellerini TAO tokenlarıyla ödüllendirdiği, AI endüstrisinde şeffaflığa katkıda bulunduğu ve yeniliği desteklediği belirtildi. Ekip TAO’yu ilk devlerden bir diğeri olarak değerlendirdi.

THETA’nın, ödemeler için GPU hesaplama ve blok zinciri sunarak yapay zeka meraklılarının ilgisini çektiğinden, ekipte Netflix, Amazon, Samsung, Vimeo ve Salesforce gibi devlerin önde gelen uzmanlarının yer aldığından, yapay zeka ve kriptoya blok zinciri ve akış uzmanlığı getirdiğinden de bahsedildi.

THETA Fiyatı Bugün Yükseliyor
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Ekibin paylaşımları, bu haftaki gelişmelerden kazançlı çıkması muhtemel olan AI, ML ve hesaplama ile yakın ilişkisi olan büyük piyasa değerlerine sahip üç projenin bunlar olduğunu ortaya koydu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın