Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Uzman Konuştu: Bitcoin 69 Bin Doları Yeniden Test Edecek mi?

Son 24 saat içinde baş döndürücü fiyat hareketleri sergileyen Bitcoin'in tekrar 69 bin dolar seviyesini ziyaret edip etmeyeceği merak ediliyor. Detaylar;
Uzman Konuştu: Bitcoin 69 Bin Doları Yeniden Test Edecek mi?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Öncü kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) fiyatının önceki gün tüm zamanların en yüksek yeni zirvesi olan 69 bin 170 dolar seviyesine ulaşmasının ardından yaşanan sert düşüş, yatırımcıları endişelenirse de fiyatın yeniden toparlandığı görülüyor.

Kripto varlığın fiyatı, haber yazımı itibarıyla 67 bin dolar civarında seyrederken, 69 bin dolar seviyesinin yeniden ziyaret edilip edilmeyeceği merak ediliyor.

“Kripto para piyasasında iyimserlik devam ederken, Bitcoin fiyatı 69 bin dolar eşiğini yeniden aşabilir.” diyen kripto analisti Lockridge Okoth, BTC’nin mevcut durumunu analiz etti ve kritik seviyelere dikkat çekti.

“BTC için Yeni Hedef O Psikolojik Sınır Olacak”

Bir sonraki yeniden testin, öncü kripto para biriminin söz konusu seviyeyi parçaladığını gösterebileceğini söyleyen analist, muhtemel hareketin öncelikli hedefinden de bahsetti.

BTC Okoth Analizi
Kaynak: TradingView

Yeni patlayıcı hareketin, 5 Mart’ta kaydedilen tüm zamanların en yüksek seviyesini kırmayı ve ardından 70 bin dolarlık psikolojik seviyeyi hedefleyeceğini dile getirdi.

GCM Yatırım Banner

Böyle bir hamlenin, mevcut seviyelerin yaklaşık yüzde 5 üzerinde bir hareket anlamına geleceğini ifade etti.

Göreceli Güç Endeksi’ne (RSI) yakından bakıldığında, göstergenin 70 eşiği civarında sıçrama yapmasının ardından satın alma momentumunun yükseldiğinin görüldüğü bilgisini verdi.

Bu yörüngenin devamı halinde, RSI’ın yakında sinyal hattının sarı bandının üzerine çıkabileceğine ve böyle bir geçişin, bir satın alma sinyali olarak yorumlandığından yükseliş trendini canlandıracağına dikkat çekti.

BTC RSI Grafiği 6 Mart 2024
Kaynak: TradingView

Analist, aksi senaryoya da değinirken, tüccarların kazançlarını bozdurmaya başlaması durumunda, Bitcoin fiyatının 65 bin dolar bölgesini yeniden test etmek üzere düşebileceği uyarısında bulundu.

Bu tabloda düşüşün devamı halinde ise 60 bin dolar seviyesinin bir kez daha görülebileceğini sözlerine ekledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.