Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Uzman İsim: Shiba Inu Geri Dönüş Göstergeleri Sunuyor

Ünlü kripto analistine göre Shiba Inu fiyatı geri dönüş göstergeleri sunuyor. Bu gerçekleşebilir mi? Detaylar haberin devamında;
Uzman İsim: Shiba Inu Geri Dönüş Göstergeleri Sunuyor
HABER GİRİŞ

Popüler meme coin Shiba Inu (SHIB) son zamanlarda kripto para piyasasının genelinde gözlemlenen düşüş dalgasından etkilenerek fiyatında dikkate değer düşüş yaşadı. Ancak ünlü kripto analistine göre altcoin fiyatı geri dönüş emareleri veriyor.

Bitcoin ve altcoin analizleriyle tanınan Christian Encila, bazı verilerin meme tabanlı kripto varlığın fiyatı için potansiyel bir geri dönüşe işaret ettiğini belirtti.

Shibarium Coşkusu

SHIB topluluğunun, bir teknoloji şirketinin merakla beklenen bir yazılım güncellemesini tanıtmasına benzer şekilde, Shibarium katman 2 çözümünün başarılı bir şekilde yeniden başlatılmasını kutlamak için bir nedeni vardı.

Bu etkinlik sadece ekosisteme yeni bir soluk getirmekle kalmadı, aynı zamanda SHIB sahipleri arasında bir iyimserlik duygusu da yarattı. Shibarium’un yeniden lansmanı, SHIB’i meme coin statüsünün ötesine taşıyarak ona bir güvenilirlik ve fayda katmanı ekledi.

SHIB Fiyat Analizi Değişime İşaret Ediyor

Geçtiğimiz haftalarda SHIB, işlem hacmindeki gerilemeyle birlikte fiyatında bir düşüş gördü. Ancak Encila, son fiyat analizinin trendde potansiyel bir değişikliğe işaret ettiğine dikkat çekti.

GCM Yatırım Banner

Düşen fiyatla birlikte azalan işlem hacminin, genellikle aşağı yönlü momentumun hızını kaybedebileceğine dair bir sinyal görevi gördüğünü belirtti.

“Görünüşe göre piyasanın, varlığı aşağı çekmeye devam etmek için zorlayıcı nedenleri tükeniyor olabilir” diyen isim, bu durumun SHIB meraklıları için bir umut ışığı sağladığını ifade etti.

Amerikalı Yatırımcılar Arasında Şaşırtıcı Popülerlik

Analist, ConsenSys tarafından kısa süre önce yapılan bir ankete göre Shiba Inu’nun şaşırtıcı bir şekilde Amerikalı yatırımcılar arasında en popüler altıncı kripto para varlık olarak ortaya çıktığı bilgisini de verdi.

Shiba Inu Consensys Anket Verileri
Kaynak: Consensys

İlginç bir şekilde, katılımcıların yüzde 17’sinin fonlarını bu 4,5 milyar dolarlık piyasa değeri olan varlığa tahsis ederek SHIB’i Tether ve Cardano (ADA) gibi daha büyük ve daha köklü kripto para birimlerinin önüne geçirdiğini ifade etti.

Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) Amerikalı yatırımcılar arasında popülerlik açısından hala en üst sıralarda yer alırken, SHIB’in popülaritesindeki beklenmedik artışın alternatif kripto paralara olan ilginin arttığına işaret ettiğini sözlerine ekledi.

SHIB’in Güncel Durumu

Piyasa değeriyle en büyük 16. kripto para birimi konumundaki SHIB, haber yazımı itibarıyla 0,00000745 dolar civarında işlem görüyor. Son 24 saat içinde yüzde 2’lik düşüş yaşarken, yedi günlük performans ise yüzde 6’lık düşüşe işaret ediyor.

Encila, bu rakamların kripto para piyasasında süregelen dalgalanmayı yansıtmakla birlikte, SHIB’in yeniden ayağa kalkmayı hedeflemesiyle birlikte bir geri dönüş potansiyelinin de altını çizdiğini ifade etti.

Shiba Inu’nun yakın zamanda Shibarium’u yeniden piyasaya sürmesinin ve Amerikalı yatırımcılar arasındaki şaşırtıcı popülaritesinin, kripto paranın yeniden canlanmaya hazır olabileceğini gösterdiğinin altını çizdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.