Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Uzman İsim BTC’den İyi Performans Gösteren TRON için Hedef Verdi

Ünlü kripto analisti, son dönemde Bitcoin'den daha iyi performans gösteren TRX'e dikkat çekti ve altcoin fiyatı için hedeflerini verdi. Detaylar...
Uzman İsim BTC’den İyi Performans Gösteren TRON için Hedef Verdi
HABER GİRİŞ

Son dönemde kripto para piyasasında yaşanan düşüş pek çok kripto para biriminin değerini önemli ölçüde etkilemiş durumda. Çoğu kripto varlık, haftalık grafikte kırmızı yakmış durumdayken Tron (TRX) gibi bazı altcoinlerin yeşil renk vermesi dikkat çekiyor.

Bitcoin ve altcoin tahminleriyle tanınan ünlü kripto analisti Aayush Jindal, TRX fiyat hareketlerini mercek altına aldı ve altcoin için kritik fiyat seviyelerini belirledi.

TRON Fiyatı Yükseliyor, Daha da Yükselebilir

Altcoinin fiyatı, geçtiğimiz hafta öncü kripto para birimleri Bitcoin (BTC) ve Ethereum’a (ETH) paralel olarak dolar karşısında 0,0760 dolar desteğinin altında keskin bir düşüş gösterdi. Bunun sonucunda fiyat, boğaların harekete geçmek için beklediği 0,0715 dolar bölgesini test etti.

0,0713 dolar civarında dip seviye oluşturan fiyat, ardından yeni bir yükselişe başladı. Bu hareket, 0,0740 dolar ve 0,0750 dolar direnç seviyelerinin üzerine çıkılmasını sağladı. Hatta altcoinin hareketleri, son birkaç gündür Bitcoin’den daha iyi performans gösterdi ve 0,0760 dolar bölgesindeki direnç de aşıldı.

Haber yazımı itibarıyla son 24 saat içindeki gün içi en yüksek seviye 0.0779 olarak kaydedilirken, fiyatın şu sıralar 0.07755 dolar civarında seyrettiği gözlemleniyor.

GCM Yatırım Banner
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

“0,09 Dolar Seviyesi Gündeme Gelebilir”

Jindal, fiyatın 0,0720 dolarlık destek bölgesinden yükselişe geçtiğini söylerken yukarı yönde ilk direnç çizgisinin 0,0790 dolar bölgesinin yakınında bulunduğunu ve ilk büyük direnç alanının ise 0,080 dolara yakın olduğunu ifade etti.

Bu bölgeye yaklaşılması ve ardından çizginin kırılımı halinde 0,0820 dolar direncine bir hareketin gündeme geleceğini belirtti.

0,0820 dolar direncinin üzerinde başarılı bir günlük kapanışın TRX’i daha da yükseğe çıkarabileceğini, bir sonraki büyük direnç alanı 0,0850 dolar seviyesinin de üzerine çıkılmasıyla boğaların önümüzdeki günlerde 0,0900 dolarlık kilit bölgeye doğru daha büyük bir yükseliş hedeflemesinin muhtemel olduğunu sözlerine ekledi.

TRX için Olası Düşüşler Sınırlı mı Olur?

Farklı fiyat senaryolarına da değinmeyi ihmal etmeyen analist, TRX fiyatının 0,080 dolarlık direnci aşamadığı her gün, aşağı yönlü bir düzeltme ihtimaliyle karşı karşıya kalabileceği konusunda da uyarısını yaptı.

Aşağı yönde ilk büyük desteğin 0,0745 dolar seviyesine yakın olduğunu, bunun altına düşülmesi halinde fiyatın bir sonraki büyük destek bölgesi olan 0,0715 dolar civarına çekilebileceğini sözlerine ekledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.