Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Uzman 2023 Sonu XRP Fiyatının Neden Harika Olmayacağını Açıkladı

Ripple topluluğunun önde gelen ismi, 2023 yıl sonunun XRP için harika olacağına inanmadığını ifade etti. Detaylar haberde;
Uzman 2023 Sonu XRP Fiyatının Neden Harika Olmayacağını Açıkladı
HABER GİRİŞ

XRP fiyatı, Yargıç Analisa Torres’in ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı Ripple lehine verdiği kararın ardından önemli bir yükseliş yaşadı. Bununla birlikte tanınmış bir kripto analisti, tokenın yıl bitene kadar neden benzer bir yörüngeye sahip olma ihtimalinin düşük olduğunu açıkladı.

XRP topluluğunun önde gelen isimlerinden Jungle, Ripple ve kripto piyasasının geneline dair tahminlerini sıraladı.

XRP Fiyatı 2023’ü Düşük Seviyede Bitirecek

Jungle, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “2023 yılı sonunun XRP için harika olacağına inanmadığını” belirtti.

Ancak düşük bir seviyede kalacağına inandığı tek varlık XRP değil. Jungle’a göre genel olarak kripto pazarı bu yılın geri kalan aylarında çok fazla başarı elde edemeyecek. Jungle’ın inancı, birçok tüketicinin şu anda finansal zorluk yaşadığı gerçeğine dayanıyor, bu nedenle kripto para birimlerine yatırım yapmak geri planda kalabilir.

Analist, ayrıca ABD Merkez Bankası’nın (FED) enflasyonu düşük tutmak amacıyla faiz oranlarını artırmaya devam ettiği gerçeğinden de bahsetti. Bu hareketin sonuçta tüketici harcamalarını kısıtladığını ve çoğu kişiyi yalnızca gerekli gördükleri şeylere odaklamaya zorladığını ifade etti.

GCM Yatırım Banner

Finans piyasasının yıl bitmeden daha fazla darbe alacağını öngören isim, kripto piyasasının bu acıdan muaf olmayacağını belirtti. Şu anın büyüme için harika bir zaman gibi hissettirmediğini vurguladı.

XRP 12 Eylül Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Jungle’ın yorumu, kripto piyasasının genel olarak düşük işlem hacmi yaşadığı bir dönemde geldi ve bu da tüccarların piyasaya aktif olarak katılmadığını gösteriyor. Bunun bir nedeni, piyasaya yatırım yapacak çok az paralarının olması ya da hiç paralarının olmaması, dolayısıyla şimdilik piyasadan uzak durmayı tercih etmeleri olabilir.

Tünelin Sonundaki Işık

Ancak Jungle, XRP ve genel olarak kripto piyasası için dört gözle beklenecek olumlu gelişmeler olduğunu belirtti. Yargıç Torres’in kararının, ekosistem için önemli bir büyümeye yol açacağını belirtti.

Ayrıca, önümüzdeki yıl kripto piyasasının değerini artırabilecek bazı unsurlara ve olaylara da dikkat çekti. Bu olaylardan biri, SEC’in bazı geleneksel finans kurumları tarafından bekleyen ETF başvurularını onaylaması olabilir. SEC’in onayıyla BlackRock, Fidelity ve ARK Invest gibi kurumlar kripto sektörüne yeni bir yatırımcı sınıfı kazandırmış olacak.

2024’ün ilk yarısında gerçekleşecek olan Bitcoin halvingi (yarılanma) Jungle’ın kripto piyasasının değerini artırmaya yardımcı olacağını öngördüğü bir başka olay. Halving gerçekleştiğinde Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin değerinin önemli ölçüde artması bekleniyor.

Delphi Digital’in kurucu ortağı Kevin Kelly daha önce Bitcoin’in yarılanmasının bir sonraki boğa koşusunun ne zaman gerçekleşeceğini belirlemede önemli bir ölçüt olduğunu belirtmiş ve son iki yarılanmanın BTC’nin dibe vurmasından 18 ay sonra ve tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasından 7 ay önce gerçekleştiğini kaydetmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.