Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ünlü Analist Bitcoin Dibi Gördü Dedi ve Halving Fiyatını Belirledi

Ünlü kripto analisti PlanB, Bitcoin'in zaten dibi gördüğünü söylerken, halving yaklaşırken fiyat tahminini yineledi. Detaylar haberde;
Ünlü Analist Bitcoin Dibi Gördü Dedi ve Halving Fiyatını Belirledi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Düşüş hissi piyasaya hakim olmaya devam ederken, amiral kripto para birimi Bitcoin, 26 bin dolar destek seviyesinin üzerinde yükselme mücadelesini sürdürüyor. Son birkaç haftadaki değer kaybı, dijital varlığın yeni bir düşüş döngüsüne girebileceğine dair spekülasyonlara yol açtı.

Bununla birlikte, ünlü bir kripto analisti, Bitcoin’in zaten döngünün dibine ulaşmış olduğunu düşünüyor.

PlanB: 15.500 Dolar Bitcoin için Dip Seviyeydi

Hatırlanacağı üzere Kasım 2022’de, o dönem için dünyanın en büyük ikinci kripto para borsası konumundaki FTX’in çöküşü ve iflası gerçekleşmişti. Bu çöküş, piyasada yankılanmış ve pazardaki tüm kripto varlıklarda ciddi derecede büyük bir çöküşü tetiklemişti. Sonuç olarak, BTC fiyatı 30 bin dolar seviyesinin üzerinden serbest düşüşle 15.500 dolara kadar gerilemişti.

PlanB, Ocak 2023’te 1.8 milyondan fazla Twitter takipçisine, Kasım 2022’nin 15.500 dolarlık dibinin piyasa için döngü dibi olduğunu söylemişti.

Analist, dijital varlığın bir daha bu seviyenin altına düşmeyeceğine inanıyordu ve şimdi duruşunu bir kez daha yineledi.

GCM Yatırım Banner

“BTC, 2024 Yarılanmasına Bu Fiyatın Yukarısında Girecek”

PlanB, yakın tarihli paylaşımında, altı ay önce yaptığı tahminin arkasında olduğunu ve Bitcoin fiyatının 2024 halvingine (yarılanmasına) doğru yükseleceğini söyledi. Aynı zamanda, 2024’teki 32 bin dolarlık halving fiyatı beklentisini de yineledi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @100trillionUSD

Bu söylemler, analistin Bitcoin fiyatının aslında bu seviyeden yükselmesini beklediği anlamına geliyor ve 32 bin dolarlık fiyat seviyesi, mevcut fiyattan yüzde 20’lik bir artış anlamına geliyor.

İlginç bir şekilde analist, BTC fiyatının 2025’te 100 bin doları geçeceğini de tahmin ediyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @100trillionUSD

BTC Daha Fazla Yükseliş Görebilir

Bir diğer kripto analisti Best Owie’ye göre ise mevcut piyasa eğilimi, PlanB’nin Bitcoin’in geleceği için yaptığı tahminde rol oynayabilir. Dijital varlık birkaç haftadır aşağı doğru konsolide oluyor ve bu da bir sıçrama için fırsatçı bir seviyeye işaret edebilir. Bu gerçekleşirse, boğalar ivmeyi koruyabildiği sürece kripto para birimi kolayca 30 bin doları geri alabilir.

Bunun yanı sıra BTC, 100 günlük hareketli ortalamasının üzerinde başarıyla yükseldi ve bu da piyasa katılımcıları arasında yükseliş hissinin geri döndüğünü gösteriyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Dijital varlığın fiyatı için tarihsel olarak yükseliş eğilimi gösteren yarılanma olayı da yaklaşıyor. Her bir boğa piyasası, bir Bitcoin halving ile başladı, bu da bir sonraki boğa piyasasının 2024’te başlayacağına inanmak için yeterli neden sağlıyor.

BTC fiyatı, haber yazımı itibarıyla son 24 saatte yüzde 1 yükselişle 26.860 dolar civarında el değiştiriyor. Haftalık grafikte ise yüzde 4 artış gösteriyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.