Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

CHP Soylu için İstifa Çağrısını Yineledi

CHP, uyuşturucu iddialarını reddeden Soylu’nun bugün yaptığı açıklamada Kılıçdaroğlu’nun söylemini doğruladığını savundu. Soylu için istifa çağrıları yinelendi.
CHP Soylu için İstifa Çağrısını Yineledi
Son Güncelleme: 
Yorum

Muhalefet kanadının kamuoyuyla paylaştığı uyuşturucu suçlamaları gündemden düşmüyor. Ana muhalefet partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun gündeme getirdiği ve metamfetamin üzerinden iktidarı hedef aldığı uyuşturucu iddialarının merkezinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yer aldı. Söz konusu iddialara sert karşılık veren Soylu, bir kez daha istifaya zorlandı.

Soylu için istifa çağrısı bu kez CHP Genel Başkan Başdanışmanı Tuncay Özkan’dan geldi. İçişleri Bakanı, CHP’den gelen uyuşturucu iddialarına ilişkin yaptığı açıklamada devletin uyuşturucu ile ilişkilendirilmesini eleştirmişti.

İddiaların aksine Türkiye’nin uyuşturucu merkezi olmadığını savunan Soylu, bugün yaptığı basın açıklamasında, emniyet birimlerinin haftada ortalama 5 bin uyuşturucu satıcısını ya da imalatçısını gözaltına aldığını söylemesi üzerine okları zerine çekti.

Soylu, CHP’li Özkan tarafından eleştirildi. İçişleri Bakanı’nın uyuşturucu suçlarını itiraf etmiş olduğuna değinen Özkan, sosyal medya hesabı üzerinden Soylu’ya, “Ülke uyuşturucu merkezi haline gelmiş. İstifa etmek için ne bekliyorsunuz?” sorusunu yöneltti.

İYİ Partili Özkan: “Yılda 200 Bini Aşkın Uyuşturucu Suçlusu Ülkede Barınıyor”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) İYİ Parti Grup Başkanvekili İbrahim Özkan ise konuya ilişkin Twitter üzerinden yaptığı eleştiride, Soylu’nun hesabına göre yılda 200 bini aşkın uyuşturucu suçlusunun ülkede bulunduğuna dikkat çekerek şöyle ifadede bulundu:

“Haftada 5 bin ise ayda 20 bin, senede 240 bin yakalanabilen uyuşturucu işiyle uğraşan insanı bu topraklar barındırıyorsa vay halimize…”

“Breaking Bad Süleyman Çocukların Zehirlenmesine Göz Yummuştur”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçen hafta hazırladığı videoda, Türkiye’de uyuşturucu kullanımındaki artışın ciddi boyutlara ulaştığına dikkat çekmişti.

Fiyatı çok düşük olduğu için metamfetamin kullanımının çocuklarda bile görüldüğünü söyleyerek, “Saray’ın düzeni bu salgını besliyor. Breaking Bad Süleyman çocukların zehirlenmesine göz yummuştur” demişti.

Uyuşturucu operasyonlarında sineklerin avlandığına ve bataklığın bilerek kurutulmadığına dikkat çekerek, iktidarın kara paraya bulaştığını ileri sürmüştü. Göz yumulan uyuşturucu parasının cari açığı kapatmak için kullanıldığını iddia etmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu