Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Uraloğlu, BAE Yatırım Bakanı ile Görüştü

BAE Yatırım Bakanı ile bir araya gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Uraloğlu, ulaştırma alanında iş birliği üzerine görüşme yaptı.
Uraloğlu, BAE Yatırım Bakanı ile Görüştü

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ile yakın temaslar sürüyor. BAE Yatırım Bakanı Mohamed Hassan Al Suwaidi ile görüşen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, iki ülke arasında gelişecek iş birliği ilişkisine ulaştırma alanının da dahil edilmesi meselesini ele aldı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, iki ismin Kalkınma Yolu Projesi kapsamında yapılacak çalışmaları ve iş birliklerini görüştüğü aktarıldı.


İstanbul’da yapılan görüşmede, Türkiye, BAE, Katar ve Irak’ın gerçekleştireceği dörtlü mutabakata sıcak baktıklarını söyleyen BAE Yatırım Bakanı şöyle konuştu:

“Biz, Kalkınma Yolu Projesi’ni çok önemsiyoruz. Çünkü bu yolun Avrupa ve Asya pazarları ile bağlantıyı sağlayacağını düşünüyoruz. Bu hattın da çok hızlı tamamlanacağını düşünüyoruz. Bu konuda her anlamda çalışacağız ve projeye her türlü desteği vermeye hazırız.”

MANŞET HABER
Dış Ticarette Denge Zamanı: Açık Kapanıyor mu?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu