Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Türkiye ile BAE Arasında Ulaştırma Alanında Yeni Yatırımlar

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Uraloğlu ile BAE Yatırım Bakanı bir araya gelirken yeni yatırımlar ve iş birliklerinin mesajı verildi. Detaylar haberde;
Türkiye ile BAE Arasında Ulaştırma Alanında Yeni Yatırımlar
HABER GİRİŞ

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Yatırım Bakanı Mohamed Hassan Alsuwaidi ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirirken ülkeler arasında yeni yatırımlar ve iş birlikleri konuları ön plana çıktı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı resmi internet sitesinden duyurulan görüşmede ikili ilişkilerin ele alındığı, ulaştırma koridorları için önem arz eden yatırımlar ve iş birliği konularına değinildiği ifade edildi.

Türkiye ile BAE Arasında Potansiyel İş Birlikleri Görüşüldü

Türkiye’nin çok taraflı ulaştırma politikalarındaki diplomasi trafiği kapsamında değerlendirilen görüşmede ülkedeki ulaştırma alanındaki yatırımlar ve bu yatırımların uluslararası taşımacılık üzerine etkileri hususunda görüş alışverişinde bulunulduğu bilgisi verildi.

Bu alandaki yatırımlarda potansiyel iş birliklerinin ele alındığına dikkat çekilirken görüşme sonunda iki tarafın en kısa sürede tekrar bir araya gelinmesi hususunda mutabık kaldıkları bildirildi.

Açıklamanın devamında, BAE Yatırım Bakanı Mohamed Hassan Alsuwaid’in yakın zaman içinde Türkiye’ye gelerek iş birliği ve yatırımların etraflıca ele alınacağı kaydedildi.

GCM Yatırım Banner
Ulaştırma Bakanlığı BAE Görüşmesi Tweeti
Kaynak: X / @UABakanligi

Bakanlık ayrıca, Türkiye’nin, kıtalar ve bölgeler arası konumu kapsamında bölgesel ulaştırma koridorlarının geliştirilmesine ilişkin pek çok girişime destek verdiğini belirtti.

Bu çerçevede Türkiye’nin merkezinde olduğu bölgeler arasında ve ötesinde, ekonomik, ticari ve yatırım ilişkilerinin yanı sıra siyasi ve kültürel ilişkilerin de geliştirilmesinin amaçlandığının altı çizildi.

Hazar Geçişli Doğu-Batı Orta Koridor‘un, tarihi İpek Yolu’nun canlandırılması projesinin en önemli bileşenlerinden birini oluşturduğuna da vurgu yapıldı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın