Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ünlü Analistten Uyarı: Tekrarlıyorum, Kripto Piyasalarından Çıkın!

2022 kripto para piyasalarındaki çöküşün kahini, FTX krizinin sarsıntılarıyla uğraşan piyasanın gidişatına dair net uyarılarda bulundu. Detaylar haberde;
Ünlü Analistten Uyarı: Tekrarlıyorum, Kripto Piyasalarından Çıkın!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto para piyasasının geneline hakim olan düşüş trendi sürerken, yatırımcılar pozisyonlarını koruma ya da yeni pozisyon alma konusunda endişe yaşıyor. 2022 yılının büyük kripto çöküşünü analizleriyle doğru tahmin eden popüler analist Capo, Bitcoin ve Ethereum analizlerini güncellerken, takipçilerine önemli uyarılarda bulundu.

Bu yılın büyük Bitcoin ve kripto para piyasası çöküşünü haber vermesiyle afetlerin habercisi olarak nitelendirilen Capo, yatırımcılara seslendi ve şimdilik piyasaların yüzde 100 dışında kalmalarının daha iyi olacağını söyledi.

Twitter’da il Capo Of Crypto lakabıyla bilinen isim, yaklaşık 662 bin takipçisine dikkat çekici açıklamalar yaptı.

Capo: Kripto Piyasalarından Uzak Durun!

Tüccarların kripto piyasalarında yükselişe geçmesi için çok erken olduğunu ve fiyatlarda bir tur daha düşüş beklemeleri gerektiğinin altını çizdi.

Herkesi kripto piyasalarından uzak durmaya çağırdı.

GCM Yatırım Banner
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @CryptoCapo_

Popüler analiste göre, yatırımcılar için “nihai bir teslimiyetin” hemen köşede olduğunu düşündüren bir dizi faktör bir araya gelmiş durumda.

Analist, mevcut durumu şu sözlerle ifade etti:

“Gördüğüm şey: Teknikler iyi görünmüyor (fiyat Haziran ayının en düşük seviyesinin altında, göstergeler düşüş gösteriyor, fonlama sıfırlanıyor…). Her zamanki boğa tuzakları, ama daha da zayıf. Ve onlara kanan insanlar. Treni kaçıracaksınız gibi sıklıkla karşılaştığım yorumlar. Yok canım? Bu bitmedi. Nihai teslimiyet muhtemeldir.”

BTC için Düşüş Senaryosunu Paylaştı

Bitcoin’e bakıldığında Capo, amiral kripto para biriminin destek bulmadan önce 14.000 ila 11.000 dolar arasında bir yere düşüş gösterdiği olası bir senaryo ortaya koyuyor.

Capo, BTC tahmini için paylaştığı tabloya şu notu düştü:

Bir grafik bin kelimeye bedeldir.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @CryptoCapo_

Analist, BTC için ana hedefinin 14.000 dolar olduğunu, ancak 13.500 dolar veya 12.500 dolar civarında bir kapitülasyon fitilinin de muhtemel olduğunu dile getirdi.

Ethereum için Yüzde 40’a Kadar Düşüş Beklentisi

Capo, piyasa değeriyle en büyük altcoin konumundaki Ethereum’a da değindi.

Analist, en iyi akıllı sözleşme platformunun ay sonundan önce üç haneli fiyat seviyeleri göreceğini tahmin ettiğini belirtti. 700 ila 750 dolar aralığını veya mevcut seviyelerden yüzde 40’a kadar bir düşüşü hedeflediğine dikkat çekti. Ethereum, haber yazımı esnasında 1.200 dolar civarında işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın