Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ünlü Analist İddialı: Bu Altcoin Satın Alma Fırsatı Veriyor

Aralık ayındaki güçlü yükseliş hareketinin ardından son günlerde çoğunlukla yatay seyir izleyen ADA fiyatı için analistten çarpıcı yükseliş beklentisi geldi. Detaylar;
Ünlü Analist İddialı: Bu Altcoin Satın Alma Fırsatı Veriyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Piyasa değeriyle en büyük 8. kripto varlık konumundaki Cardano ağının yerel para birimi ADA, Aralık 2023 dönemindeki güçlü yükseliş hareketinin ardından yeni yılın ilk günlerinde yatay bir seyir izlerken Bitcoin’de (BTC) yaşanan geri çekilme ile sert düşüş yaşadı. Ünlü analist Akash Girimath’a göre bu durum ADA satın almak için fırsat yaratabilir.

ADA fiyat hareketinin yükselen bir trend çizgisi tarafından desteklendiğini belirten analist, yaşanan kırılımın kenarda kalan alıcılara birikim yapma fırsatı verdiğini, önemli bir engelin üzerinde bir kırılım yaşanmasının ise fiyatı uzun zamandır görülmeyen yüksek seviyelere çıkarabileceğini ifade etti.

ADA Fiyatı Kritik Kavşakta

Cardano fiyatının, son dönemde 0,6470 dolar seviyesine kadar çıktıktan sonra bugünkü düşüşe kadar konsolidasyona girdiğini, yükselişe devam etmeye çalışsa da yükseliş momentumunun bu hareketi destekleyemediğini söyleyen Girimath, her şeye rağmen ADA’nın, alıcıların düşüşleri satın almakta ısrarcı olduğunu gösteren bir dizi yeni yüksek dip seviyesi ürettiğine dikkat çekti.

Kısa vadede fiyatın, 8 Aralık’tan bu yana üretilen yüksek dipleri birleştiren yükseliş trendi çizgisini aşabileceğini, bu hareketin öncelikle 0,5410 civarına bir geri çekilme oluşturabileceğini ifade etti. Bugünkü geri çekilmeyle ADA fiyatı 0,53 dolar seviyesine kadar inmiş oldu.

Cardano fiyatındaki bu geri çekilmenin, kenarda kalan alıcıların ADA’yı indirimli olarak biriktirmesi için kilit önem taşıdığının altını çizen isim bu hareketin fiyatların düşeceği beklentisiyle pozisyon açanların pozisyonlarını kapatmasına neden olacağını ifade etti.

GCM Yatırım Banner

Bu iki unsurun, satın alma baskısında büyük bir artış yaratarak öncelikli destek seviyesi olan 0,622 doların geri alınmasına yol açan bir toparlanma rallisini tetikleyeceğini belirtti.

ADA Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Cardano fiyatının bundan sonra 0,600 ila 0,650 dolar arz bölgesini aşabilirse yükselişine devam edebileceğini ve 7 ile 13 Aralık arasında tanık olunan yüzde 55’lik yükselişi yinelemeye çalışacağının altını çizdi.

Analist açıklamasının devamında, bu doğrultuda ADA’nın haftalık 0,567 dolarlık destek seviyesinden yüzde 35 oranında artarak 0,800 dolar ve 0,823 dolarlık direnç seviyelerini hedefleyebileceğini kaydetti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.