Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

UNI için Yeni Gelişme! Uniswap Rallisi Devam Edebilir mi?

Uniswap merkeziyetsiz borsasının yönetim tokenı UNI'de yükseliş devam ediyor. Yeni gelişmeler rallinin devamını nasıl etkileyecek? Detaylar haberde;
UNI için Yeni Gelişme! Uniswap Rallisi Devam Edebilir mi?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Piyasa değeriyle ilk 20 kripto para birimi listesindeki yerini koruyan Uniswap (UNI) geçen yılın son günlerinde başladığı yükseliş ivmesini sürdürüyor. Kripto varlık, son iki haftalık sürecin sadece birkaç gününde geri çekilme yaşarken, devamlı olarak günlük yeşil mum yakmasıyla dikkatleri üzerine çekmeyi sürdürüyor.

Peki, Uniswap’ın yükselişi devam edecek mi? Platformda meydana gelen yeni gelişmeler ve yenilikler bunun en önemli belirleyicilerinden olacak.

Uniswap, yeni pazar yeri toplayıcısı (aggregator) aracılığıyla NFT arayışlarını yüksek vitese geçirirken, diğer yandan, satış baskısı arttıkça UNI’nin yükseliş beklentileri zorluklarla karşılaşmaya başladı. İşte göze çarpanlar…

Uniswap’tan Yeni NFT Hamlesi

Uniswap, nihayet NFT çoğunluğuna katıldı. Merkeziyetsiz borsa (DEX), NFT pazarının bir parçasını güvence altına almak için son adımında yeni bir NFT pazar yeri toplayıcısının piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

Uniswap Labs hesabından paylaşılan tweet, topluluğun NFT listelerini tek bir arayüzden görüntülenebilmeleri için farklı pazar yerlerinden derleyeceğini ortaya koydu. Bu platformlar LarvaLabs, LookRare ve OpenSea’yı içeriyor.

GCM Yatırım Banner
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @Uniswap

Uniswap NFT pazar yeri toplayıcısı, NFT tacirlerinin fiyatları karşılaştırmasını kolaylaştırmayı amaçlıyor. Ancak daha da önemlisi, pazarın parçalanmış doğasına karşı koyacak düzeyde bir verimlilik sunuyor. Bu, kullanıcıların en iyi fiyatları veya teklifleri bulmak için bir platformdan diğerine atlamaları gerekmediği anlamına gelmekte.

Uniswap’ın NFT Hacimleri Artabilir

Uniswap’ın NFT işlem hacminin bu duyurudan sonra bir artış yaşaması beklenebilir. Ancak artış, bu yeni teklifin verimliliğinin daha fazla kullanıcıyı çekip çekemeyeceğine bağlı olacaktır.

Geçmiş performansına bir bakış, Uniswap’ın NFT’lerinin ticaret hacimlerinin altı ayın en yüksek seviyesinden önemli ölçüde düştüğünü ortaya çıkardı. Bu, son 12 ayda NFT pazarında görülen genel düşüşü yansıtıyordu.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Santiment

Ancak düşüşe rağmen piyasa kayda değer bir işlem hacmini korudu. Dolayısıyla, yeni NFT pazar yeri toplayıcısı, önümüzdeki birkaç ay içinde NFT alım satım hacimlerini artırma potansiyeline sahip.

UNI Rallisini Sürdürebilir mi?

Uniswap’ın yerel tokeni UNI, Aralık 2022’nin sonundan bu yana sağlıklı bir rallinin ardından son günlerde bir miktar satış baskısı yaşadı. Kripto varlığın fiyatı, haber yazımı esnasında 6.05 dolar civarında işlem görüyor.

UNI, özellikle aşırı alım yapmadığı için hala olumlu bir pozisyona sahip olabilir. Bununla birlikte, para akışı endeksi göstergesi (MFI) zaten aşırı alım bölgesindeydi ve bu da potansiyel bir dezavantaj olasılığını artırdı. Bu, borsa hacimlerine ilişkin mevcut gözlemlerle de desteklenmiştir.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Glassnode

UNI’nin en son borsa hacmi verileri, hafta başında bir fiyat rallisi sonucunun ardından ticari aktivitede bir düşüş olduğunu doğruladı. Girişlerin çıkışlara oranı, boğaların daha baskın olduğunu gösterdi.

Altcoinin borsa girişleri, borsa çıkışlarından daha ağır bastı ve bu da talebin, satış baskısından daha az olduğunu doğruladı. Bu nedenle, bu eğilim devam ederse muhtemelen daha fazla satış baskısı olacaktır, ancak piyasa duyarlılığı izin verirse boğalar geri dönüş yapabilir.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın