Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ULUUN Sermaye, NTGAZ ve ARMDA Temettü Kararını Paylaştı

Borsa İstanbul’da işlem gören ULUUN, kayıtlı sermaye tavanına yönelik onayı, NTGAZ ve ARMDA ise temettü kararlarını duyurdu.
ULUUN Sermaye, NTGAZ ve ARMDA Temettü Kararını Paylaştı
Son Güncelleme: 
Yorum

Ulusoy Un Sanayi ve Ticaret (ULUUN), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden kayıtlı sermaye tavanı artırımına yönelik bilgilendirme yaptı. Şirket, kayıtlı sermaye tavanını yüzde 491,7 oranında yükselterek 2,5 milyar TL’ye çıkarma kararının Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından onaylandığını duyurdu.

Şirketin kayıtlı sermaye tavanı geçerlilik süresinin 31.12.2027 olduğu belirtildi. ULUUN, günlük yüzde 1,6 yükselerek kapanışını 27 TL’den yaptı.

Naturel Gaz

KAP üzerinden kar payı dağıtımına yönelik açıklama yapan Naturelgaz Sanayi ve Ticaret (NTGAZ), pay başına brüt 3,04, net 2,73 TL nakit temettü ödeme kararının Genel Kurul tarafından onaylandığını açıkladı.

Kar payı dağıtımı 4 Nisan tarihinde yapılacak. NTGAZ, günlük yüzde 0,2 yükselerek 33,3 TL’den işlem gördü.

Armada Bilgisayar

Temettü dağıtımına yönelik yatırımcılarını bilgilendiren Armada Bilgisayar Sistemleri Sanayi ve Ticaret (ARMDA), pay başına brüt 5,4 TL, net 4,8 TL nakit temettü vereceğini açıkladı. Kar payı dağıtım kararının 31 Mayıs olduğu ifade edildi.

Şirket 2022 yılında 66,8 milyon TL kar bildirmişti. ARMDA, günlük yüzde 0,5 kayıpla 327 TL’ye geriledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu