Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Netaş’tan Yeni Sipariş, Ulusoy Un’dan İhale Açıklaması

Netaş yeni siparişlerine dair açıklama yaparken, Ulusoy Un ise TMO tarafından açıklan ihale hakkında duyuruda bulundu. İşte detaylar...
Netaş’tan Yeni Sipariş, Ulusoy Un’dan İhale Açıklaması
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Ulusoy Un Sanayi ve Ticaret A.Ş. buğday ihalesi hakkında, Netaş Telekomünikasyon A.Ş. ise TTNET A.Ş. ve Türk Telekomünikasyon A.Ş.’den aldığı siparişlere yönelik Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklama yaptı.

Netaş, Türk Telekomünikasyon’dan WiFi-5 Home Gateway Çerçeve Tedarik Sözleşmesi kapsamında akıllı ev teknolojileri için yüksek hız ve performansta kablosuz internet bağlantısı sunan WiFi-5 destekli fiber modeme yönelik sipariş aldığını ifade etti. Sözleşmenin beldenin ise 4 milyon 305 bin dolar olduğunu kaydetti.

Ayrıca Netaş, TTNET’den VDSL Modem Çerçeve Sözleşmesi kapsamında; ev ve kurumsal abonelere sabit geniş bant internet bağlantısı sunan ZTE WiFi 5 modeme dair sipariş aldığını açıkladı. Söz konusu anlaşmanın bedelinin 2 milyon 269 bin 500 dolar olduğunu ifade etti.

Şirket ZTE WiFi 5, dual band kablosuz ağ desteği ve VDSL teknolojisini kullanarak yüksek hızlı internet bağlantısı sağlandığını belirtti.

Nortel Netaş Canlı Grafiği Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin (NETAS) kodlu hisselerine göz attığımızda saat 11.20 itibarıyla en yüksek 26.1’i en düşük ise 25’i gördü. Bunun yanında saat 12.12 itibarıyla yüzde 3.55’lik yükseliş ile 25.68’den işlem gördü.

GCM Yatırım Banner

Ulusoy Un’dan TMO İhalesi Açıklaması

Ulusoy Un ise Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından açılan buğday ihalesine yönelik açıklamada bulundu.

Şirket dün verilen teklif kapsamında firmanın uhdesinde kalan miktarın 18.05.2023-10.07.2023 tarihleri arasında teslim edileceğini duyurdu.

Ulusoy Un Canlı Grafiği Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin (ULUUN) kodlu hisselerine göz attığımızda saat 11.40 itibarıyla en yüksek 26.96’yı, en düşük ise 25.76’yı gördü. Saat 12.18’den itibaren ise yüzde 2,79’luk düşüş ile 25.82’den işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.