Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ULUUN, MGROS ve MACKO’dan Güncel Haberler

Borsa İstanbul’da işlem gören ULUUN yatırımlarını, MACKO temettü kararını, MGROS ise mağaza açılışlarını duyurdu. İşte detaylar;
ULUUN, MGROS ve MACKO’dan Güncel Haberler
HABER GİRİŞ

Ulusoy Un Sanayi ve Ticaret (ULUUN), un üretim tesisi ve depo alımı hakkında açıklama yaparak yatırımcıları bilgilendirdi. Şirket Hatay 14,3 milyon TL bedelle un üretim tesisi, 5 milyon TL bedelle depolama tesisi satın aldığını duyurdu. Tesislerin hali hazırda gayri faal durumda bulunduğu aktarıldı.

Tesisin kapasite artışı ve teknoloji yenileme amacıyla yapılacak revizyon çalışmalarından sonra 2023 yılı üçüncü çeyrek içinde faaliyete geçirilmesinin planlandığı aktarıldı.

Yatırımlarla birlikte maliyet avantajının yakalanması, Türkiye’nin güney komşularına yakınlık sayesinde de ihracat tonajında artış yakalanmasının hedeflendiği belirtildi. Tesisin üretime geçmesiyle birlikte şirketin iç piyasaya daha uygun maliyetli nakliye ile erişim imkanına kavuşacağı ifade edildi.

ULUUN, günlük yüzde 7 artışla 27,5 TL’den işlem gördü.

Migros

MGROS koduyla işlem gören Migros Ticaret, mağaza açılışları hakkında açıklama yaptı. Şirket 2023 yılında 27 adet Migros, 18 adet Migros Jet ve 2 adet Macrocenter formatında toplam 47 satış mağazasının Mart ayı içerisinde hizmete açıldığını duyurdu.

GCM Yatırım Banner

31 Mart itibarıyla toplam mağaza sayısının 2.991’e ulaştığı belirtildi.

MGROS, günlük yüzde 3 yükselişle 175 TL’den kapanış yaptı.

Maçkolik

KAP üzerinden kar payı dağıtım kararını paylaşan Maçkolik İnternet Hizmetleri Ticaret (MACKO), 2022 yılı net karından pay başına brüt 2,30 TL, net 2,07 TL nakit temettü vereceğini bildirdi. Ödemeler 8 Mayıs tarihinde gerçekleşecek. Şirketin 2022’deki net karı 97,4 milyon TL seviyesindeydi.

MACKO, günlük yüzde 1,6 kayıpla 55 TL’ye geriledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.