Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ulusoy Un, İSO 500’de 102 Basamak Yükseldi

Ulusoy Un’un İSO 500’de elde etiği başarıya değinen Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Eren Günhan Ulusoy, hedefleri açıkladı.
Ulusoy Un, İSO 500’de 102 Basamak Yükseldi
HABER GİRİŞ

İstanbul Sanayi Odası (İSO)’nın hazırladığı Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2022 Araştırması açıklandı. Buna göre listesinin zirvesindeki isim bu yıl da değişmedi. Türkiye Petrol Rafinerileri AŞ (TÜPRAŞ) üretimden satışlarda 418,4 milyar lirayla Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşu oldu.

Onu Star Rafineri, Ford Otomotiv, İstanbul Altın Rafinerisi ve Ereğli Demir ve Çelik izledi.

Ulusoy Un ise listenin 273. sırasında yer aldı. Geçen yıl 20 milyar 434 milyon TL satış hasılatı yapan şirket, bir önceki yıla kıyasla 102 basamak birden yükseldi.

Aynı zamanda 115 milyon dolarla Türkiye’nin en çok ihracat yapan 205. firması oldu. Bu kategoride de bir önceki yıla kıyasla 49 sıra birden yükseldi.

Ulusoy Un, TİM1000 listesine göre Türkiye’nin en büyük 247. ihracatçısı, Fortune500 listesine göre 69. ve Capital dergisinin Capital500 listesine göre en büyük 84. firması oldu.

GCM Yatırım Banner

Ulusoy Un Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Eren Günhan Ulusoy, “Ulusoy Un olarak artık sadece un değil, un ve unlu mamuller kategorisinin tamamında global bir üretici olarak yer almayı hedefliyoruz. İlerleyen dönemde buğdaydan sofraya giden zincirin hepsinde özellikle de tüketici tarafında yer almak istiyoruz.” dedi.

Bu açıdan Söke’yi bünyelerine katmalarının çok önemli bir adım olduğunu ifade etti.

Söke’nin kendilerine kattığı perakende ürün tecrübesini, un ve unlu mamuller kategorisinde büyütmeyi ve genişletmeyi hedeflediklerini dile getirdi.

101 ülkeye ihracat yaptıklarını ifade eden Ulusoy, Nisan ayında Hatay’da aldıkları yeni fabrika ile toplam üretim kapasitelerini günlük 4200 tona çıkardıklarını açıkladı.

Bundan sonraki süreçte ise Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşları arasında ilk 100’e girebilmeyi hedeflediklerini söyledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.