Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ukrayna’nın Aksine Rusya’dan G20 Zirvesi’ne Takdir Geldi

G20 Liderleri Zirvesi’ni değerlendiren Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Ukraynalı mevkidaşının aksine olumlu görüş bildirdi. Detaylar haberde…
Ukrayna’nın Aksine Rusya’dan G20 Zirvesi’ne Takdir Geldi
HABER GİRİŞ

Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’de 18’incisi düzenlenen G20 Liderleri Zirvesi’nde konuşulanlar Ukrayna’nın eleştirilerine konu olurken Rusya’nın takdirini topladı. Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, G20 Zirvesi’nin başarılı bir grup iç reformdan geçtiği yorumunu yaptı.

G20 Zirvesi’ni başarılı bulduğunu söyleyen Lavrov, “Zirve, Hindistan başkanlığı ve hepimiz için tartışılmaz bir başarıdır. G20 bir iç reform sürecinden geçiyor. Bu, Küresel Güney’deki G20 üyelerinin kayda değer aktivasyonuna yansıdı” şeklinde konuştu.

Ayrıca zirvenin Uluslararası Para Fonu (IMF) ve Dünya Ticaret Örgütü’ndeki (WTO) reformlar için olumlu olabileceği beklentisini paylaştı.

G20 Zirvesi’nin kapanışında yaptığı açıklamada Batılı ülkeleri eleştiren Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, “Batı’nın, gelişmekte olan ülkelerin acil sorunlarının tartışılması aleyhine tüm gündemi yeniden Ukraynalaştırma girişiminin başarısını önlemek mümkün oldu” dedi.

Guterres’in Çabaları Boşa Gitmeye Mahkum

Konuşmasında, boşluğa düşen Tahıl Koridoru Anlaşması hakkında da görüş bildiren Lavrov, Rusya’nın şartları uygulanmazsa Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreterliği Antonio Guterres’in girişimlerine rağmen olumlu bir dönüş olmayacağı mesajını verdi.

GCM Yatırım Banner

Rusya Dışişleri Bakanı, “Antonio Guterres’in çabalarını takdir ediyoruz. Ancak Batı’nın yalnızca söz verdiği bir ortamda bu çabalar boşa gitmeye mahkumdur” dedi. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın