Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ukrayna Sınır Servisi Ülkeden Ayrılanların Sayısını Açıkladı

Ukrayna Sınır Servisi, sınır geçişleriyle ilgili istatistiki bilgileri güncellemeye devam ediyor. Ülkeye gelenler ve ülkeden ayrılanlara dair son rakamlar açıklandı. Detaylar;
Ukrayna Sınır Servisi Ülkeden Ayrılanların Sayısını Açıkladı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Ukrayna Devlet Sınır Servisi, Rusya ile savaşın devam ettiği ülkedeki sınır geçişleriyle ilgili istatistikleri güncellemeye devam ediyor. Ukrayna medyasının, kuruluştan aktardığı son verilere göre ülkeye gelenlerin sayısı, üst üste ikinci hafta itibarıyla ülkeyi terk edenlerin sayısına neredeyse eşit.

Sınır Servisi, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, Ukrayna’dan ayrılanların sayısının 252 binden 263 bine, Ukrayna’ya girenlerin sayısının ise 256 binden 262 bine yükseldiğini bildirdi.

Ukrayna’ya Giriş-Çıkışlarla İlgili Veriler Güncellendi

Bunun yanı sıra, Ukrayna’nın batı sınırından geçen araç sayısının yılın 21’inci haftasında 126 binden 128 bine, insani yardım taşıyan araç sayısının ise 421’den 503’e çıktığı ifade edildi.

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği tarafından sağlanan istatistiksel veriler de paylaşıldı.

Avrupa’da geçici koruma statüsü veya benzeri bir statü ile kayıtlı Ukraynalıların sayısı, geçen hafta yaklaşık 15.000 kişi artarak, 16 Mayıs itibarıyla 5.14 milyona ulaştı.

GCM Yatırım Banner
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: dpsu.gov.ua

Vysotsky: Ekim Kampanyası Planında Hedefe Yüzde 90 Ulaştık

Bu arada Ukrayna’nın Tarım Politikasından Sorumlu Birinci Bakan Yardımcısı Taras Vysotsky, ülkenin bu yılki ekim kampanyasını 5 ve 10 Haziran arasında tamamlamayı planladığını duyurdu.

Vysotsky, açıklamasında “13 milyon hektar olarak belirlenen plan yüzde 85, hatta yüzde 90’a yakın bir oranda yerine getirildi, bu da 5-10 Haziran arasında ekim kampanyasının bütünüyle tamamlanacağı anlamına geliyor” ifadelerini kullandı.

Ayrıca ilkbahar buğdayı, arpa, bezelye ve yulaf gibi erken ilkbahar mahsullerinin ekiminin çoktan tamamlandığı; şeker pancarı ekiminin geçen yıla göre daha fazla miktarda gerçekleştiği bilgisini verdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.