Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ukrayna, Rusya ile Ateşkes ve Toprak İmtiyazlarını Kabul Etmiyor

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski'nin danışmanı Mykhailo Podolyak, Rusya ile bir ateşkesin gündemde olmadığını söyledi.
Ukrayna, Rusya ile Ateşkes ve Toprak İmtiyazlarını Kabul Etmiyor
HABER GİRİŞ

Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşta 3 ay geride kalmak üzere ve bölgede çatışmalar yaşanmaya devam ediyor. Savaş sürerken taraflardan da yeni açıklamalar geliyor. Ukrayna’dan yapılan son açıklamada, Rusya ile ateşkesin kabul edilmeyeceğini ve Kiev’in Moskova ile toprak devrini içeren herhangi bir anlaşmanın mümkün olmadığı kaydedildi.

Zelenski’nin danışmanı Mykhailo Podolyak, Kiev’in savaş konusundaki tutumunun daha uzlaşmaz hale geldiğini kabul ederek, taviz vermenin Ukrayna’ya geri tepeceğini çünkü Rusya’nın çatışmalardaki herhangi duraklama sonrası daha sert karşılık vereceğini söyledi.

Savaşın herhangi bir taviz nedeniyle durmayacağını belirten Podolyak, “Bir süre sonra Ruslar silahlarını, insan gücünü artıracak ve hataları üzerinde çalışacak. Daha sonra yeni bir taarruza başlayacaklar. Bu daha da kanlı ve geniş çaplı olacak” diye konuştu.

Podolyak, Batı’dan gelen Rus güçlerin işgal ettikleri topraklarda kalmasını içerecek acil bir ateşkes çağrılarını reddetti ve ateşkes için Rusların ülkeyi tamamen terk etmesini şart koştu.

Ateşkesin Kremlin’in işine yarayacağını belirten Podolyak, “Bir tür askeri başarıya kilitlenmek istiyorlar. Batılı ortaklarımızın yardımı ile kesinlikle hiçbir askeri başarı olmayacak” açıklamasında bulundu.

GCM Yatırım Banner

Rusya’nın 24 Şubat’ta Ukrayna’ya yönelik başlattığı askeri harekatta, çok sayıda asker ve sivil insan hayatını kaybetti. Batılı ülkeler savaşın başlaması ile beraber Rusya aleyhine çok sayıda ekonomiyi hedef alan yaptırımlar uyguladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.