Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ücretsiz Doğal Gaz Desteğinde Sona Yaklaşıldı!

Geçen yıl başlayan ücretsiz doğal gaz desteği uygulamasında sona yaklaşılıyor. O tarihte sona erecek. İşte detaylar...
Ücretsiz Doğal Gaz Desteğinde Sona Yaklaşıldı!
HABER GİRİŞ

Geçen yıl Nisan ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 25 metreküp ücretsiz doğalgaz uygulamasını duyurmuştu. Söz konusu uygulamanın 1 yıl boyunca süreceğini bildirmişti. Ücretsiz doğal gaz uygulamasında sona gelindi.

Erdoğan’ın geçen yıl müjde ile duyurduğu ve 150 liraya denk gelen 25 metreküp doğal gaz bu ay son kez ücretsiz olarak verilecek. Uygulama 1 Mayıs 2024 tarihinde sona erecek.

Doğal gaz desteği ile toplam 6,4 milyar metreküp doğal gaz vatandaşlara ücretsiz olarak sunulmuş olacak.

Ücretsiz doğal gaz hizmeti kapsamında vatandaşın faturalarına Mayıs 2024’e kadar toplamda 43 milyar liralık katkı sağlanmış olacak. Uygulamanın devam edip etmeyeceği merak ediliyor.

Geçen yıl Ekim ayında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, ücretsiz doğal gaz uygulaması kapsamında Nisan-Temmuz döneminde 2,47 milyar lira ödendiğini duyurmuştu.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın