Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ücretli Çalışan Sayısı Nisan’da Artış Seyrini Sürdürdü

TÜİK, haftanın son gününde ücretli çalışan istatistiklerini açıkladı. Ücretli çalışan sayısı Nisan ayında artış seyrini devam ettirdi.
Ücretli Çalışan Sayısı Nisan’da Artış Seyrini Sürdürdü
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Yoğun gündemli haftanın son gününe gelirken Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Nisan ayına yönelik ücretli çalışan istatistiklerini açıkladı. Mart ayında yıllık bazda yüzde 2,6 artan ücretli çalışan sayısı, Nisan ayında da bu seyrini sürdürdü.

Rapora göre ücretli çalışan sayısı yıllık bazda yüzde 4,6 artarak, 15 milyon 283 bin 78 kişiye yükseldi.

Ücretli çalışan sayısı aylık bazda yüzde 0,2 arttı.

Ücretli Çalışan Nisan
Kaynak: TÜİK

Ücretli çalışanların alt detaylarına bakıldığında söz konusu dönemde ücretli çalışan sayısı yıllık olarak sanayi sektöründe yüzde 1,0, inşaat sektöründe yüzde 12,9 ve ticaret-hizmet sektöründe yüzde 5,1 arttı.

Yine ücretli çalışanların alt detaylarına bakıldığında söz konusu dönemde ücretli çalışanlar aylık olarak sanayi sektöründe yüzde 0,2 azaldı. İnşaat sektöründe yüzde 1,0, ticaret-hizmet sektöründe yüzde 0,2 arttı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.