Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

UBS’ye 1,4 Milyar Dolarlık Ceza! Gerekçe Dolandırıcılık

ABD Adalet Bakanlığı, UBS’nin dolandırıcılık davasında uzlaşmak için 1,435 milyar dolarlık cezayı ödemeyi kabul ettiğini açıkladı.
UBS’ye 1,4 Milyar Dolarlık Ceza! Gerekçe Dolandırıcılık
Yorum

Zürih merkezli İsviçre bankası UBS, dolandırıcılık suçlamasıyla gündeme gelerek dikkatleri tekrar üzerine topladı. Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Adalet Bakanlığı’ndan paylaşılan duyuruda UBS’nin 2006 ve 2007 yıllarında ihraç edilen 40 konut ipoteğine dayalı menkul kıymet satışında yatırımcıları dolandırdığı gerekçesiyle şikayette bulunulduğunu anımsattı.

UBS’nin menkul kıymetler yatırımcılarına bilerek yanlış ve yanıltıcı beyanlarda bulunduğu aktarıldı. Bu çerçevede UBS’nin davada uzlaşabilmek için 1,435 milyar dolar ceza ödemeyi kabul ettiği açıklandı.

Adalet Bakanlığı, söz konusu gelişmelerin sadece iddia nitelinde olduğunu, herhangi bir sorumluluk tespitinin gerçekleştirilmediğini vurgulandı.

Yatırım Bankası USB, 11 Ağustos’ta iflastan kurtarılan rakibi Credi Suisse için devlet garantisine ihtiyaç duymayacak ve İsviçre frangını acil durum sebebiyle kredileriyle geri ödeyerek sağlanan finansmanı sonlandırmıştı.

Geçtiğimiz günlerde Credit Suisse yatırımcılarının bankayı devralan UBS’ye kadar dava açmaya hazırlandığı açığa çıkmıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu