Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Twitter ve Musk Arasındaki Davanın Başlangıç Zamanı Netleşti

Twitter'ın 44 milyar dolarlık satın alma anlaşmasını feshettiği gerekçesiyle Elon Musk'a açtığı davanın görülme tarihi belli oldu. Detaylar haberde;
Twitter ve Musk Arasındaki Davanın Başlangıç Zamanı Netleşti
HABER GİRİŞ

Elon Musk’ın geçtiğimiz aylarda sosyal medya platformu Twitter’ı satın alacağını açıklaması ve kısa bir süre sonra satın alma işleminden vazgeçtiğini duyurmasıyla başlayan süreçte önemli bir gün yaşandı.

Davayı yönetmekle görevlendirilen Hakim Kathaleen St. J. McCormick, Pazartesi günü taraflara Covid olduğunu bildirmiş ve duruşmanın Salı günü gerçekleşeceğini bildirmişti.

McCormick, Musk cephesinin Twitter’ın davayı hızlandırma talebine karşı gelmesine rağmen Twitter lehine sayılabilecek bir karar verdi.

Dava Ekim Ayında Görülmeye Başlıyor

Twitter, halka açık bir şirket olarak sürenin uzaması halinde geleceğine yönelik belirsizlikten dolayı zarar görebileceğini savunarak davanın Eylül ayında görülmeye başlamasını talep etti. Musk’ın hukuk ekibi ise dava tarihinin 2023 yılının Şubat ayına ya da sonrasına ertelenmesini talep etti.

Ve McCormick, davanın daha fazla bekletmeden çözülmesi gerektiğini belirterek, Ekim ayında görülmeye başlanması kararını verdi.

GCM Yatırım Banner

Duruşma sırasında, Twitter’ın avukatı William Savitt, şirketin Eylül ayındaki duruşma talebinin geçmişte benzer davaların zaman çizelgelerine uygun olduğunu savundu.

Anlaşmanın kapanmasının belirsizliğinden ve Musk tarafından iddia edilen küçük düşürmeden kaynaklanan Twitter’ın yaşadığı devam eden zararı durdurmak için hızlı bir takvimin zorunlu olduğunu da sözlerine ekledi.

Savitt ayrıca Tesla ve SpaceX’in CEO’su olan Musk’ın davayı erteleme girişimlerinin, anlaşmayı finanse etmek için yaptığı borç taahhütlerinin sona ermesinden önce temyiz için çok az zaman bırakarak “zamanı bitirmek” için bir manevra olabileceğini iddia etti.

Musk’ın avukatı Andrew Rossman ise hızlandırılmış zaman çizelgesinin, ekibine Twitter’daki devasa veri hazinesini gözden geçirmesi için yeterli süre bırakmayacağını öne sürdü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.