Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Elon Musk ve Twitter Arasındaki Dava Son Hamleyle Kızıştı

Twitter'ı satın alma anlaşmasını ihlal ettiği gerekçesiyle Elon Musk'a açılan davada yeni gelişmeler yaşanıyor. Detaylar haberde;
Elon Musk ve Twitter Arasındaki Dava Son Hamleyle Kızıştı
HABER GİRİŞ

Dünyanın en zengin kişisi unvanına sahip Elon Musk, geçtiğimiz aylarda dev sosyal medya platformu Twitter’ı 44 milyar dolarlık bedelle satın alacağını açıklamıştı. Ancak bir süre sonra çeşitli gerekçelerle satın alma işleminden vazgeçildiği duyurulmuştu.

Söz konusu satın alma işlemini haksız yere reddettiği iddiaları üzerine Twitter tarafından Elon Musk’a açılan dava ise sürüyor.

Elon Musk Cephesinden Karşı Dava

Son olarak Elon Musk cephesi, Twitter’ın davayı hızlandırma talebine karşı bir dava açtı

Musk, Twitter’ı platformundaki bot ve spam hesaplarının sayısı hakkında defalarca yalan söylemekle suçlarken, Twitter ekibi ise iddiaları reddetmiş ve Musk’ı anlaşmayı tamamlamaya zorlamak için dava açmıştı.

Twitter, Eylül ayına kadar mahkemeye çıkmak istese de Musk, Delaware mahkemesinden hızlandırılmış bir yargılama talebini reddetmesini ve mahkemenin gelecek yılı hedeflemesini talep ediyor.

GCM Yatırım Banner

Avukatlarına göre Musk’ın, şirketin platformundaki spam ve bot hesaplarının miktarını yanlış beyan edip etmediği konusunda kapsamlı keşifler yapmak için biraz daha zamana ihtiyacı var.

Musk’ın hukuk ekibinin, davanın en erken 13 Şubat 2023 ya da bu tarihten sonra görülmesini istediği belirtiliyor.

Twitter: “Musk, Gecikme Taktiği Uyguluyor”

Twitter avukatları ise Musk’ı kamuoyu mahkemesinde şirkete zarar vermek için gecikme taktikleri kullanmakla suçladı.

Şirketin avukatları, “Mümkün olan en erken duruşma tarihi zorunludur” derken sözlerine şöyle devam etti: “Bu çok açık anlaşmazlık. Musk’ın ihlal ettiği her geçen gün Twitter’a zarar veriyor. Musk, şirketin kendi platformunu onu küçük düşürmek için bir megafon olarak kullanarak bu zararı artırıyor.

Twitter’ın avukatlarının şu ifadeleri de kayda geçti: “Milyonlarca Twitter hissesi, Musk’ın yarattığı bir şüphe bulutu altında her gün işlem görüyor. Bu büyüklükte ve ölçekte hiçbir halka açık şirket bu belirsizliklere katlanmak zorunda kalmamıştır.

Davayı yönetmekle görevlendirilen Kathaleen St. J. McCormick Pazartesi günü taraflara Covid olduğunu bildirdi. Duruşma takviminde belirtilen duruşmayı ertelemek yerine, bugün telekonferans yoluyla bir duruşma yapacaklarını söyledi.

Twitter hisseleri, anlaşmanın Nisan ayında duyurulduğunda hisse başına 50 dolar iken geçen hafta 33 doların altına düştü. Pazartesi gününü ise yüzde 1.8 artışla 38.41 dolardan kapattı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın